Hlavní strana Bydlení a design Ocet: Zázrak na x způsobů 1. díl

Ocet: Zázrak na x způsobů 1. díl

2

Mysleli jste si, že ocet vám pomůže tak maximálně dochutit vaše oblíbené jídlo? Ve skutečnosti existuje celá řada dalších způsobů jak ocet využít. Pomůže nejen co se zdravotní stránky týče, ale také může pomoci vylepšit váš vzhled nebo je dobrým pomocníkem v domácnosti.

Pokud vás snad na zahradě trápí plevel, víme, jak to může být nepříjemné. Většina z vás však jistě netuší fakt, že právě ocet vám může pomoci nezbedný a nevzhledný plevel zlikvidovat. Jak? Stačí, když místa, kde se plevel vyskytuje, zalejete vodou s 40 % roztokem octa. Ocet však může v domácnosti a kolem ní pomoci dalšími způsoby. Ptáte se, které to jsou? Tak například jste určitě netušili, že pomocí octa se můžete krom plevele také zbavit mravenců. Opět stačí, když rozpusťte polovinu octa s polovinou vody a nastříkejte postižená místa, kde se mravenci vyskytují.

A zůstaňme ještě chvíli u zahrádky. Věděli jste, že ocet vám může pomoci prodloužit životnost vašich květin? Je to skutečně tak, pokud přidáte 2 lžíce octa k 1 litru vody do vázy. Je však důležité pamatovat na to, že vodu musíte pravidelně měnit a také musíte květiny seřezávat.

Jistě jste netušili, že ocet může mít takové využití. Zejména, pokud je ho celá další řada. Ocet slouží ale také jako dobrý pomocník při čištění plastů, skla nebo chromu. Pokud nemáte po ruce váš oblíbený čistící přípravek, na ocet se můžete spolehnout. Stačí jej smíchat s vodou a jedlou sodou.

Malovali jste a váš nový štětec je celý od barvy a vy nemáte tušení, jak ji dostanete dolů? Buďte v klidu, je to vlastně docela hračka, pokud máte doma ocet. Ocet vám pomůže zaschlou barvu rozpustit a štětec bude opět čistý, připravený na další případné malování.

A aby toho nebylo málo, ocet dokáže ještě mnohem víc. Například spolehlivě odstraňuje rez z předmětů, např. z hřebíků. Pokud vás zajímá, jak s octem v tomto případě pracovat, je to jednoduché. Zrezivělé předměty ponořte na pár minut do octové lázně a nechte působit. Po několika minutách či hodinách můžete předměty opět vytáhnout. Rez by měl zmizet, či by mělo být snadné jej odstranit.

V druhém díle si povíme o tom, jak může být ocet užitečný, co se týče vaší krásy a vašeho zdraví.

2 komentářů

  1. Souhlasím, s octem se čistí domácnost naprosto perfektne, zejména pak nerez se s ním dokáže krásně vyleštit. Takže za mě ocet určo ano!!

Napište svůj názor