Hlavní strana Zdraví a relax Další úžasný důvod, proč si dopřávat čokoládu

Další úžasný důvod, proč si dopřávat čokoládu

0

Máte rády sladké? Chutná vám například čokoláda? Pokud ano radujte se. Nejen, že vás zbavuje stresu, ale ještě skvěle funguje pro váš mozek. Ptáte se, jak?

Časopis Nature Neuroscience zveřejnil výzkum, který zjistil, že u starších a dospělých lidí byl zaznamenán velké zlepšení paměti, a to zejména u těch, kteří si dopřávali kvalitní čokoládové nápoje a samotnou čokoládu. Antioxidanty v kvalitní čokoládě prý mohou za to, že se vám značně zlepší paměť.

Co studie zjistila?

Tým vědců měl za cíl zjistit, zda existuje nějaký způsob, jak zpomalit změny paměti – konkrétně její zhoršování v důsledku přibývajícího věku. Domnívají se, že potraviny s vysokým obsahem antioxidantů s názvem flavonoidy jsou skvělým způsobem. Předchozí provedený výzkum navíc dokazuje, že flavonoidy, které jsou obsaženy v čokoládě (stejně jako v čaji a některé zelenině) zlepšují průtok krve v mozku, díky čemuž pak paměť lépe funguje. Výzkumu se zúčastnilo 37 lidi ve věkovém rozmezí 50-69 let. Tito lidé museli každý den vypít sklenici čokolády s vysokým nebo nízkým obsahem flavanolů, a to po dobu tří měsíců. Na konci studie se zjistilo, že lidé, kteří pili sklenici čokolády s vysokým obsahem flavonoidů, zaznamenali daleko lepší zlepšení paměti, než ti, kteří pili sklenici s nízkým obsahem flavonoidů.

Výzkum byl však financován společností, které vyrábí čokoládu, tudíž jsou výsledky, mohou být zkreslené a mohou směřovat jako reklamní tah k vyššímu prodeji čokolády. Na druhé straně, o čokoládě je obecně známo, že na lidský organismus má opravdu hodně kladných účinků.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

Žádný komentář

Napište svůj názor