Hlavní strana Zdraví a relax Jak bojovat proti chřipce? Zkuste houby

Jak bojovat proti chřipce? Zkuste houby

0

Přichází podzim a s ním i chladnější počasí, které je doprovázeno jedním z nejčastějších onemocnění na přelomu léta a podzimu – a to je chřipka a nachlazení. Nárůst pacientů očekávají jak lékaři, tak vědci, a proto provedli výzkum, při kterém zjistili, jak můžete účinně bojovat proti chřipce a nachlazení.

Pokud i vás trápí fakt, že byste z kraje podzimu mohli být postiženi chřipkou nebo nepříjemným nachlazením, doporučujeme na základě studií a výzkumů, které byli prováděny vědci a lékaři, konzumovat dostatečné množství hub. Z vědeckého hlediska se jedná o jedinečnou potravinu, která má v sobě celou řadu skrytých účinků, které nebyly doposud pořádně objasněny. Zahraniční vědci se však nyní shodují na tom, že látky, které houby obsahují, jsou schopné ničit patogenní bakterie a viry, které pronikají v případě oslabení organismu do lidského těla.

Jak to vlastně funguje? Houby stimulují aktivitu cytokinů proteinových sloučenin – tyto látky hrají hlavní roli při ochraně lidského těla před různými viry a bakteriemi. Houby mají navíc další pozitivní vlastnost: pomáhají tělu bojovat a ničit maligní nádorové buňky. K nejnovějším výzkumům a studiím se vyjádřili také další odborníci, kteří souhlasí s nejnovějším faktem, že pomocí hub lze bojovat proti sezónním infekcím a onemocněním, jako je právě chřipka nebo nachlazení. Pokud bychom to měli formulovat jednodušeji, můžeme říct, že houby stimulují ochranné funkce organismu.

Pokud vás nyní napadá otázka, jak byste měli houby konzumovat, zda syrové nebo tepelně upravené, je to na vás. Tepelná úprava nijak nesnižuje vlastnosti této zdraví pozitivní potraviny, kterou lze nyní zařadit na první příčky užitečných stopových prvků. Houby tak nyní šachují i některé ovoce a zeleninu.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor