Hlavní strana Styl a móda Vybíráte kosmetiku? Tohle musíte vědět!

Vybíráte kosmetiku? Tohle musíte vědět!

0
image courtesy of freedigitalphotos.net

Stojíte ve vašem oblíbeném obchodě s kosmetikou a přemýšlíte nad tím, který make-up nebo krém je pro vás ten pravý? Zadržte, než si něco koupíte, je důležité se držet pár jednoduchých pravidel. S výběrem kosmetiky však souvisí celý seznam věcí, které jste jistě netušili. My vám je dnes povíme a při dalším nákupu můžete tyto chytré rady a tipy využít.

Mysleli jste si, že kosmetické prostředky jsou vyráběny prostě jen tak? Rozhodně ne, každý produkt je totiž vyvíjet na bázi nepřetržitého zkoumání v závislosti na typu pleti, v závislosti na sezónně (jaro, léto) a v závislosti na tom, o jakou péči se jedna nebo o jakou fázi péče. Než půjdete nakupovat např. krém nebo make-up, je důležité si pamatovat jedno: musíte znát svůj typ pleti. Je vaše pleť mastná, normální, smíšená nebo spíše suchá a citlivá? Věřte, že toto je opravdu klíčová informace, která by vás měla dále vést k tomu správnému výběru. Na lahvičce krému určitě není jen tak nadarmo psáno „pro normální až smíšený typ pleti“. Pokud však nevíte, jaký typ pleti máte, doporučujeme si provést jednoduchou typologii, na internetu je celá řada rad, nebo se můžete zeptat kosmetičky.

Při nákupu si také pamatujte jedno, pokud rádi nakupujete do zásoby. Veškerá kosmetika není věčná a taktéž má tzv. spotřební lhůtu (nejčastěji to bývá 6-12 měsíců). Nekupujte proto tři krémy do zásoby, tak maximálně dva, není dobré, když vám kosmetika doma dlouho leží.

Při výběru kosmetiky dbejte i na to, jaké má složení v závislosti na ročním období. Například v zimě doporučujeme krémy, které obsahují aminokyseliny, které chrání pokožku před chladem a normalizují obsah tzv. lipidů.

Zejména opatrní by měli být ti, kteří patří mezi alergiky. Alergici by měli vybírat kosmetiku s dvojnásobnou pečlivostí. Nejvhodnější jsou tzv. hypoalergenní produkty, nicméně i tak se může stát, že vám daný produkt nesedne. Pokud tomu tak je, doporučujeme daný produkt ihned přestat používat a poradit se s dermatologem, rozhodně nedoporučujeme pleť a pokožku několikrát pokoušet, protože si můžete přivodit opravdu nepěknou alergickou reakci.

A pokud si v drogérii koupíte produkt, který obsahuje alkohol, je důležité vědět, že právě onen alkohol způsobuje vysušení pokožky. Jestliže je vaše pokožka přesušená a postrádá vlhkost, tak se zvyšuje produktivita mazových žláz, což ve výsledku znamená, že vaše pleť je ještě mastnější, než normálně.
Stejně tak je dobré si uvědomit, kolik vám je let. Pokud jste mladí ve věku 20 let, opravdu ještě nepotřebujete používat krémy proti vráskám, ty je doporučeno používat zhruba od 25 věku života. Podívejte se spíše po kosmetice, která pleť vyživuje a především hydratuje, protože hydratovaná pleť = mladá pleť.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor