Hlavní strana Styl a móda Vybíráme vlasové doplňky: Podle barevného typu 1. díl

Vybíráme vlasové doplňky: Podle barevného typu 1. díl

0

Mysleli jste si, že je výběr vlasových doplňků skutečně jednoduchou záležitostí? Pokud ano, můžete se mýlit, protože ve skutečnosti je výběr vlasových doplňků stejně tak složitý, jako výběr šatů nebo kalhot, a to proto, že i u doplňků záleží na mnoha faktorech a platí pravidlo, že každé ženě sluší něco jiného.

Stejně jako silnější žena si nemůže pravděpodobně obléct minisukni, toto pravidlo platí i u vlasových doplňků. To, které vám budou slušet, rozhodne váš barevný typ pleti – ano, slyšíte dobře. Stejně tak lze vybírat doplňky i pomocí dalšího faktoru, kterým jsou vaše vlasy, tedy jejich barva a délka. V dnešním prvním díle si povíme, jaké vlasové doplňky vám budou slušet na základě vašeho barevného tónu obličeje. A příště až budete opět stát v obchodě a vybírat něco pěkného do vlasů, budete přesně vědět po čem sáhnout.

Je zbytečné neustále sbírat celou řadu doplňků do vlasů, když vám polovina z nich vůbec nesedí a nesluší. Místo toho se snažte vybírat si pečlivě opravdu jen to, co se hodí k vašemu barevnému typu a vlasům. V případě, že zvolíte špatně, vlasový doplněk na vás může úplně zaniknout, nebo naopak působit levným dojmem, a dokonce může váš dosavadní outfit i dokonale zkazit. Není proto lepší dbát na správný výběr?

Existují tři typy, přičemž každá žena je jedním z nich: zimní, jarní a letní. My vám nyní povíme, jak jsou tyto typy charakterizovány a co jim sluší.

POKUD JSTE ZIMNÍ TYP

Žena, která je zimní typ, se pravděpodobně pyšní velmi tmavými vlasy, tedy černými či tmavě hnědými, má velmi světlou pokožku a hnědé, šedé nebo modré oči. Pokud i vy jste zimní typ, pak vám budou slušet vlasové doplňky v chladných světlých barvách. Žena zimního typu si může dovolit i vlasové doplňky teplých barev, nicméně tyto barvy by neměly být jasné a křiklavé, nicméně decentní (např. pastelové). Zimním typům budou slušet i kovy, jako je stříbrno nebo zlato (co takhle gumičku se zlatou sponou?).

POKUD JSTE JARNÍ TYP

Žena jarního typu je něžná, pravděpodobně blondýnka, hnědovláska nebo zrzka, která má světlou pokožku a světlé oči. Pokud i vy mezi ně patříte, potom zbystřete. Právě vám totiž budou skvěle sedět doplňky pastelových barev, přičemž apelujeme zejména na bílou. V obchodě se rozhodně porozhlédněte po doplňcích teplých odstínů, přičemž vyhnout byste se měli odstínům černé, tmavě hnědé nebo šedé.

POKUD JSTE LETNÍ TYP

Žena, která je letní typ, má tmavé vlasy, opálenou pokožku a hnědé oči. Tento typ má největší výhodu – sluší mu totiž úplně všechno, můžete si proto hrát se všemi různými doplňky jakýchkoliv barev. Nemusíte se bát ani odstínů, jako je např. modrá, kobaltová nebo vínová či bílá. Tomuto typu budou ze všeho nejvíce však sedět lesklé doplňky, přičemž skvěle vypadá např. zlatá.

Nezapomeňte sledovat také náš druhý díl, kde se zaměříme na konkrétní vlasové doplňky.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor