Hlavní strana Styl a móda Účesy pro rok 2015 – s čím nešlápnete vedle?

Účesy pro rok 2015 – s čím nešlápnete vedle?

3

Stejně jako je důležité, co mám na sobě, bychom měli klást patřičný důraz také na to, co máme na hlavě. Jestliže ještě letos přemýšlíte nad tím, že si ponecháte účes, na který jste zvyklé a do něčeho nového skočíte až příští rok, bude se vám hodit vědět, co bude frčet.

Jaké budou trendy příští rok?

Každou sezónu se vlasové trendy mění. Mnoho žen se navíc radikálních změn bojí, a to proto, že by byly nenávratné. Je potřeba si uvědomit, že kvalitní kadeřník se zkušenostmi by se neměl bát radikálních změn, natož abyste se pak výsledku bály vy. S novými dámskými účesy koneckonců přichází také celebrity. Takové Beyoncé si třeba nedávno nechala udělat účes, který nosila v dětství – typické černošské copánky, a tomu se radikální změna říkat dá. Tuto sezónu frčí krátké sestřihy, tedy účesy krátkých vlasů a bude tomu tak i příští rok.

Nemusíte mít ale strach, pokud vlastníte kadeře dlouhé – také pro dlouhé a středné dlouhé vlasy se najde plné nových sestřihů a účesů, se kterými příští rok zazáříte. Klíčem k dokonalému účesu je podtrhnout tvar vašeho obličeje, který vaše vlasy skvělé rámují, upozorňují na přednosti, ale mohou i na nedostatky.

Oproti pánům mají ženu tu výhodu, že mají opravdu široký výběr z různých dámských účesů. Takový účes by si měl zachovat správnou délku, která bude vypadat přirozeně a bude ženě slušet. Co se trendů na rok 2015 týče, tak určitě nic nezkazíte přirozenými vlnami na spodní části vlasů. Často se jim také říká „beach waves“, jedná se o účes pro delší vlasy, které sluší opravdu každé ženě. Působí romanticky, elegantně a přitom lehce nedbale.

Krátké sestřihy, kterými oslníte

Nečekanou novinkou pro příští rok v kategorii krátkých účesů bude moderní účes ve stylu „hrnce“. Ano, tak trochu se vrátíte do svého dětství. Takový účes působí profesionálně, a pokud k němu zvolíte správnou barvu i líčení, tak velmi elegantně. Nehodí se sice ke každé ženě, ale dokáže skvěle upozornit na přednosti obličeje a dodat mu plnost, zejména pokud mu chybí.

U krátkých sestřihů ale ještě chvíli zůstaneme. Pamatujete si na pověstný sestřih Victorie Beckham, který byl na jedné straně delší a na druhé kratší? Úžasný sestřih pro krátké vlasy, který si zamilovalo velké množství žen. Také tento účes bude příští rok trendy.

Ani dlouhé vlasy nepřijdou zkrátka

Majitelky dlouhých vlasů se mohou radovat, pokud milují jednoduchý ohon. V roce 2015 totiž nebude považován za fádní a nemoderní. Právě naopak. Pokud máte opravdu dlouhé vlasy, využijte toho. Vysoko posazený ohon a vyžehlené vlasy budou klíčovým trendem účesů pro dlouhé vlasy. Zejména pokud gumičku obmotáte vlastním pramenem vlasů, tedy ji schováte, budete IN.

U úplně rovných vlasů ale nezůstaneme. Pokud se podíváte na jakoukoliv módní přehlídku, tak zjistíte, že budou frčet zejména účesy, který mají objem a tvar. Žádné rovné hřebíky (pokud se vám to zrovna nehodí k outfitu). Trendem budou také vlny – ať už divoké, kudrlinky nebo pouze jemné elegantní. Ty si můžete nechat vytvořit i v případě, že máte ofinu, a to zcela rovnou! Bude se jednat o nevšední kombinaci, která se příští rok ale bude líbit.

Fanynky extravagance mohou jásat, jelikož silně natupírované vlasy i těch nejkratších sestřihů si příští rok mezi trendy účesy také najdou své místo.

Jaké budou trendy barvy?

Bude velmi záležet na tom, jaký máte účes. Pokud budou vaše vlasy sestříhané, budou mít nápad a tvar, bude určitě škoda zastínit tento žádoucí efekt jednotnou barvou vlasů. Můžete vyzkoušet ombré nebo sombré, které stále frčí a na červených kobercích je jistě uvidíte i příští rok. Pokud ale preferujete účesy jednodušších střihů – krátké zastřižené nebo dlouhé rovné, tak jednobarevným odstínem nic nezkazíte. Koneckonců sami určitě víte, co vám sluší nejvíce.

A co nevěsty?

Jestliže příští rok plánujete svatbu, tak na pořadu dne pro vás určitě bude i výběr vhodného svatebního účesu. Při jeho výběru je vhodné dbát na to, co vám sluší – poradit se s kadeřnicí a samozřejmě to záleží také na tom, jaké máte šaty. Čím bohatší, tím je lepší zvolit méně nápadný účes a zase naopak.

Vyčesané vlasy nedbalého vzhledu budou příští rok jasným favoritem, zejména jestliže do nich dáte také ozdobnou čelenku. Velmi pěknou a elegantní formou svatebního účesu budou zejména velké vlny posazené na jednu stranu hlavy a hladká pěšinka.

Moderních účesů pro příští rok bude skutečně hodně, je jen na vás, jak moc dáte prostor své kadeřnici či kadeřníkovi udělat z vás nového člověka. Nemusíte zůstávat u stereotypního účesu, ale pokud se bojíte, můžete dělat změny po malých krůčcích – ať už změnou odstínu nebo sestřihem.

3 komentářů

  1. […] Z pěti finalistů v NAHA 2014 v kategorii Haircolor nakonec se svými barevnými melíry zvítězil Chrystofer Benson. Vlasy ostříhané jako bob a asymetrické mikádo dostaly nádherný barevný melír v odvážných barvách, kde základ tvoří zářivá sluneční žlutá, kobaltově modrá a barva roku 2014 – radiant orchid. Kdo se v trendy barvách letošního roku a také podzimu a zimy ztrácí, ten se může podív…. […]

  2. […] Z piatich finalistov v NAHA 2014 v kategórii Haircolor nakoniec so svojimi farebnými melírmi zvíťazil Chrystofer Benson. Vlasy ostrihané ako bôb a asymetrické mikádo dostali nádherný farebný melír v odvážnych farbách, kde základ tvorí žiarivá slnečná žltá, kobaltovo modrá a farba roka 2014 – Radiant orchid. Kto sa v trendy farbách tohto roku a tiež jesene a zimy stráca, ten sa môže pozrieť na š…. […]

Napište svůj názor