Hlavní strana Styl a móda Triky od profesionálů na téma: Řasenka

Triky od profesionálů na téma: Řasenka

0
image courtesy of freedigitalphotos.net

Pokud bychom měli vyjmenovat tři produkty, bez kterých se žena neobejde, bude to jednoznačně pudr, rtěnka a řasenka. Tyto produkty skutečně patří mezi nejpoužívanější, přičemž my vám dnes povíme o skvělých tipech, jak řasenku vybrat, jak ji používat a na co si dát pozor.

Běžte se podívat do své kosmetické taštičky. Kolik tam máte řasenek? Jednu nebo dvě? A jak je řasenka, která vám tam leží stará? Jak dlouho ji máte otevřenou? Stejně jako kompot s ovocem, i řasenka má omezenou dobu „trvanlivosti“. Rozhodně apelujeme na to, že není vhodné používat řasenku po uplynutí doby použitelnosti, nejen že si zaděláváte při delším používání na alergii, ale zároveň můžete dostat infekci a zadělat si tak na nepříjemný zánět spojivek. Trvanlivost klasické kvalitní řasenky je 6 měsíců od otevření, při každém dalším otevření se pravidelně vysušuje. Platí pravidlo, že jakmile jednou řasenku otevřete, od té doby začne vysychat. Při líčení pokud možno kartáček „nepumpujte“, nejen že do řasenky doslova natlačujete vzduch, ale zbytečně si ničíte kartáček a více barvy rozhodně nezískáte, spíš naopak.

Pokud řasenku budete teprve kupovat, máme pro vás jednu radu: vždy věnujte složení, a to proto, že ne všechny složky mohou vaší pleti vyhovovat. Pokud víte, že jste alergičtí na určité složky v kosmetice, rozhodně se dívejte i na složení řasenek. Řasenka obsahuje např. přírodní vosk nebo lanolin. Tyto složky jsou v řasence obsaženy ve velkém množství a nemusejí sednout každému, spíše volte ty řasenky, které obsahují syntetický vosk a neobsahují lanolin. Stejně tak varujeme před barevnými řasenkami, které obsahují navíc barevné pigmenty, které taktéž mohou vyvolat alergickou reakci, přičemž bylo prokázáno, že nejvíce vyvolává alergické reakce řasenka fialového odstínu. Při výběru si dejte pozor i na parfemaci. Pokud máte v ruce řasenku, která skutečně nepříjemně zapáchá, pravděpodobně obsahuje velké množství chemických látek, které mohou taktéž uškodit nejen vaší pleti, ale i očím.

Po každém použití nezapomeňte řasenku pečlivě uzavřít (zašroubovat) a skladujte ji na suchém místě, kam nezasahují sluneční paprsky. Pokud nechcete, aby vám řasenka tvořila na očích hrudky, je nutné jednou za čas (např. 1x za měsíc), kartáček umýt vlažnou vodou, aby se z něj dostaly zaschlé hrudky řasenky.

Majitelkám mastné pleti také doporučujeme používat spíše voděodolnou řasenku, protože klasická řasenka má tendence se na mastné pleti a víčkách rozpíjet a rozmazávat. A při aplikaci dbejte na to, abyste nenanášeli více jak 1-2 nánosy, a to proto, že se může stát, že si poté řasy zbytečně slepíte a vytvoří se vám nevzhledné hrudky. Řasenku tedy především aplikujte ke kořínkům řas, nikoliv na konečky, tam jen kartáčkem dotahujte.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor