Hlavní strana Styl a móda Řídnou vám vlasy? Známe nejčastější důvody

Řídnou vám vlasy? Známe nejčastější důvody

0

Trápí vás poslední dobou poněkud prořídlejší kštice, která je vidět všude kolem vás – na ramenou, na kartáči, na zemi v koupelně? Nevíte co s tím a už vůbec nevíte, proč to tak je? My vám to řekneme!

Zeptali jsme se specialistů na vypadávání a řídnutí vlasů, kteří nám prozradili nejčastější důvody, proč vaše hříva slábne:

Na vině může být alergie

To je asi jeden z důvodů, který by vás určitě nenapadl. Zatímco někteří lidé se při alergické reakci osypou, vy jednoduše můžete trpět vypadáváním vlasů. Některé alergie totiž způsobují tlak na kapiláry, kvůli čemuž je pak oslaven průtok krve – v tomto případě do spodní části folikul, a to má za následek zase znemožnění vlasům zdravě růst. Pomoc – navštivte svého lékaře.

Špatně se stravujete? Pak to změňte!

Vůbec jedním z nejčastějších důvodů, proč vlasy vypadávají, je nedostatek živin. Pokud ve vašem jídelníčku chybí důležité živiny, jako jsou bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny, vitamin B, železo nebo biotin, vaše vlasy pak nedostávají důležitou výživu, kterou potřebují pro svůj růst. Zkuste jednoduše jíst zdravěji, více zeleniny, ovoce i cereálií.

Trápíte vlasy fénem a žehličkou

Teplo vaše vlasy skutečně zatěžuje, takže pokud je po každém mytí fénujete, žehlíte nebo kulmujete, pak častěji vypadávají, jsou sušší a tenčí. Proto doporučujeme u takových přístrojů snížit teplotu nebo používat ochranné přípravky proti teplu, které vlasy ochrání.

Nepoužíváte vhodnou a správnou kosmetiku

Je velmi důležité, jakou kosmetiku na své vlasy používáte. Produkty, které používáte na vaše vlasy, mají velký dopad na jejich zdravý, vzhled a výdrž. Proto si vyberte takový šampon, který je určený pro váš typ vlasů a který zároveň zajistí, že vlasová pokožka bude zdravá. Jednou týdne vlasy vyživujte pomocí vlasové masky a nezapomínejte ani na zastřihávání suchých a roztřepených konečků.

Trpíte hormonální nerovnováhou

Také hormony mohou být důvodem vypadávání a špatné kvality vlasů. Pokud jsou vaše hormony v pořádku, je to na vás vidět a platí to i v opačném případě. Řídnutí vlasů bývá často příznakem hypotyreózy nebo začátek menopauzy. Doporučujeme v tomto případě navštívit svého lékaře, který vám provede hormonální test a doporučí nejvhodnější řešení.

Žádný komentář

Napište svůj názor