Hlavní strana Styl a móda Krásné obočí aneb tipy, které musíte znát!

Krásné obočí aneb tipy, které musíte znát!

1
image courtesy of freedigitalphotos.net

Ženy se pečlivě starají o krásu svého obličeje. Dbají na to, aby jejich make-up byl perfektní, aby oční stíny zvýraznily jejich oči, rtěnka napumpovala jejich rty a tvářenka aby dodala jejich rtům zdravý nádech. A co obočí? Nezapomínáte na něj? Přinášíme vám jednoduché tipy, se kterými bude vaše obočí další ozdobou obličeje.

Možná jste netušili, že právě obočí činí váš obličej výraznějším, dalo by se říct, že ho tzv. rámuje a formuje jeho vzhled. V dnešní době zapomeňte na drobné nevýrazné obočí, protože letos frčí husté a výrazné obočí. Jak se ale o obočí starat a na co nesmíte zapomenout?

Předtím, než budete své obočí upravovat pomocí tužky nebo pudru, je důležité obočí správně vytrhat do požadovaného tvaru. Doporučujeme se podívat na internet, který tvar obočí bude vašemu obličeji slušet, přičemž letos frčí lehce zahnuté a zkosené oblouky. Obočí by mělo být husté a výrazné. Nejdřív je ale důležité jeho tvar upravit. V místech, kde je obočí husté a dlouhé, jej můžete maličko zkrátit nebo vytrhat. Jednoduše obočí vytrhejte tak, abyte pak pomocí tužky nebo pudru mohli dosáhnout požadovaného tvaru a obočí vám nikde zbytečně „nepřečuhovalo“.

Náš tip č. 2 dní – na úpravu obočí používejte tužku nebo pudr, doporučujeme používat kvalitní kosmetiku, která vydrží. Co se odstínu tužky nebo pudru týče, vždy by neměl být tmavší, než je přirozená (či vaše současná) barva vlasů. Obočí upravujte tužkou či pudrem ve směru růstu chloupků, dokud nedosáhnete požadovaného tvaru. Následně obočí upravte pomocí jemného kartáčku a zafixujte gelem na obočí nebo fixačním voskem určeným na obočí.

Oproti tomu nikdy neupravujte obočí pomocí nůžtiček na nehty, nebo pomocí žiletky. Pokud si s tvarem obočí nejste jisté, zajděte do salonu, kde vám poradí, co vám bude slušet, nebo vám dokonce k požadovanému tvaru pomohou.

O obočí se doporučujeme starat každý týden a pravidelně jej vytrhávat, zamezíte tak nedbalému a neupravenému vzhledu.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

1 komentář

Napište svůj názor