Hlavní strana Styl a móda Hydratujte svou pleť na podzim – víme, které látky vaše pleť potřebuje!

Hydratujte svou pleť na podzim – víme, které látky vaše pleť potřebuje!

0
image courtesy of freedigitalphotos.net

Stejně jako v létě a v zimě, tak i na jaře a na podzim je důležité správně pečovat o svou pleť. S přicházejícím chladnějším počasím je naše pleť neustále vystavována teplotním změnám a celé řadě dalších nepříznivých vlivů, které na ni působí. Naším úkolem bude tedy na podzim a zimě boj se suchou pletí, která je náchylnější ke stárnutí.

K tomu, aby byla vaše pleť dlouho mladá a krásná, je důležité o ni pečovat zhruba od 20 věku života pomocí hydratačních krémů. Ne každý hydratační krém je ale skutečným pomocníkem, a to proto, že nemusí obsahovat ty správné složky. My vám nyní prozradíme, po kterých látkách a složkách byste se měli při výběru vhodného a především účinného hydratačního krému podívat. A nezaměříme se pouze na hydrataci pleti, ale na hydrataci celého těla.

Začněme odspodu. Tráví vás během zimy nebo třeba i celoročně suché paty a zrohovatělá pokožka? Potom hledejte v lékárně nebo drogérii krém, který obsahuje kyselinu mléčnou. Kyselina mléčná skvěle odstraňuje odumřelé kožní buňky, a tím pádem i odumřelou pokožku a zjemňuje zrohovatělá místa. Doporučujeme takový krém aplikovat po koupeli nebo srpše, kdy je pokožka nohou ještě pořádně prokrvená a jemná.

Nyní se od nohou přesuneme úplně nahoru, tedy k obličeji. Pokud vám něco říká kyselina hyaluronová, jistě víte, že pomáhá pleť udržovat nejen hydratovanou, ale zároveň ji zbavuje jemných linek. Jak to funguje? Kyselina hyaluronová obsahuje molekuly, které po absorbci vody nabobtnají. Obecně je ale také známo, že tato látka je poměrně drahou záležitostí, proto bývá v krémech obsažena v nízké koncentraci. Pokud hledáte ten správný krém, měla by být kyselina hyaluronová zařazena mezi první složky krému (což značí vyšší množství).

Stejně jako kyselina hyaluronová je výborná i látka zvaná glycerin. Opět doporučujeme krém s glycerinem aplikovat ihned po koupeli nebo sprše, když jsou póry pokožky otevřené a pleť tak bude tuto složku lépe absorbovat. Oproti kyselině hyaluronové, je glycerin poměrně levnou záležitostí, což znamená, že glycerin bývá v krémech obsažen ve vysokém množství. Krémy s obsahem glycerinu mají také tu výhodu, že jak je pleť rychleji absorbuje, můžete prakticky ihned nanášet váš oblíbený make-up.

Stejně jako kyselina hyaluronová a glycerin je výborným hydratačním pomocníkem také vazelína, která na pleti vytvoří jakýsi ochranný film, který udržuje vlhkost v pokožce a snižue tak její přirozenou ztrátu vody. Vazelína má však mnohostranné využití, můžete ji použít i např. pokud vás trápí popraskaná pokožka. A protože je vazelína poměrně mastná, doporučujeme ji aplikovat na pleť a pokožku zejména v noci.

A naším posledním pomocníkem jsou také ceramidy, které krom toho, že pomáhají pleti udržet vlhkost, snižují pocit sucha a svědění. Ceramidy jsou vlastně tuky, které se přirozeně vyskytují v pokožce a jejich úkolem je „utěsnit vodu, aby kožní buňky „nevyschly“. Jinými slovy, ceramidy posilují přirozenou kožní bariéru, která udržuje pokožku vlhkou a hydratovanou. Krom toho, ceramidy se opět skvěle vstřebávají.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor