Hlavní strana Sex a vztahy Tipy, jak zlepšit řeč těla 2. díl

Tipy, jak zlepšit řeč těla 2. díl

0
image courtesy of freedigitalphotos.net

V druhém díle tohoto článku se opět seznámíme s dalšími tipy, pomocí kterých můžete zlepšit svou řeč těla. Řeč těla, jak již bylo řečeno, je opravdu důležitým komunikačním nástrojem, který vám může pomoci vyjádřit to, co cítíte.

1) UVOLNĚTE RAMENA

Všimli jste si někdy na lidech, kteří jsou napjatí a nejistí, že mají mírně shrbená ramena dopředu? Ne? Tak skutečně tomu tak je. Pokud i vy jste při rozhovoru s jinými lidmi nervózní, pravděpodobně máte tendenci přenášet ramena lehce dopředu a tím své tělo „schovávat“. Zkuste se uvolnit, rozhýbejte ramena, narovnejte se a nechte ruce volně, jak je vám to příjemné, budete se cítit lépe.

2) OBČAS POKYVUJETE, NEBO KÝVETE VKUSE?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, že když vám někdo něco vypráví, zároveň vnímá, zda ho posloucháte? Pokud dotyčná osoba před vámi, které něco říkáte, neustále jen kýve a nic neříká, prakticky vkuse, pravděpodobně vás vůbec neposlouchá. Naopak člověk, který vás upřeně poslouchá, vám věnuje po celou tu dobu oční kontakt a sem tam kývne, zkuste si toho někdy povšimnout a zároveň to aplikujte na sebe – až vám bude někdo něco vyprávět, opravdu ho poslouchejte, nesmyslné datlování značí nezájem.

3) NEHRAJTE SI ZBYTEČNĚ S RUKAMA!

Máte tendence při rozhovoru s cizím nebo i dokonce se známým člověkem různě používat ruce? Např. že si saháte na obličej, nebo si prohrábnete vlasy nebo si hrajete s náhrdelníkem? Pokud ano, toto gesto značí jediné: jste nervózní, nejistí a potřebujete se rozptýlit něčím jiným. Zkuste toto příště omezit nebo to vůbec nedělat, nejen že to nepůsobí dobře na osobu před vámi, ale zároveň může nabýt opět dojmu, že ji neposloucháte nebo se nesoustředíte.

Co se týče nervózních pohybů, je jich celá řada. Lidé mají tendence zaměstnávat nejen ruce, ale také nohy, např. klasický případ nervózního člověka je, když nervózně pošlapuje nohou nahoru a dolů, nebo poklepává prstem na stůl. Snažte se těchto návyků rychle zbavit.

4) TRÉNUJTE PŘED ZRCADLEM

Pokud víte, že máte s řečí těla a obecně s komunikací s cizími lidmi problém, jednoduše ji trénujte před zrcadlem. Postavte se a zkuste mluvit s člověkem před vámi tak, jako by to byl někdo jiný. Pozorujte se, jak se tváříte, jaké gesta vydáváte, jak stojíte a jak se pohybujete. Pokud si všimnete, že při rozhovoru se sebou navzájem máte tendenci přešlapovat, potom už víte, na čem zapracovat. Vaše řeč těla, opět, by měla být nezávislá, uvolněná, přímá a klidná.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor