Hlavní strana Sex a vztahy Tipy, jak zlepšit řeč těla 1. díl

Tipy, jak zlepšit řeč těla 1. díl

0
image courtesy of freedigitalphotos.net

Trápí vás fakt, že úroveň vaší řeči těla je na nule? Pokud si s řečí těla nevíte rady nebo vám snad připadá hloupé dávat pomocí rukou a nohou či postoje najevo, co si myslíte nebo doplňovat vaši řeč, zapomeňte na to. Řeč těla je totiž jeden z nejlepších způsobů, kterými můžete vyjádřit, jak se k dané situaci stavíte.

Připravili jsme si pro vás hned několik tipů, pomocí kterých můžete svou řeč těla zlepšit. Řeč těla je totiž považována za jeden z nejdůležitějších a nejlepších komunikačních prostředků.

1) NEHRBTE SE!

Ať už s někým komunikujete ve stoje nebo vsedě, je důležité hlídat si své držení těla, protože shrbený člověk vypadá, že ho probírané téma příliš nezajímá a nebere ho vážně. Pokud se při rozhovoru nebudete hrbit, budete působit nejen tématem zaujatě, ale také sebevědoměji.

2) NEKŘIŽTE NOHY A RUCE

Pokud jste někdy studovali psychologii, jistě víte, co znamená křížení nohou nebo rukou – i když si to neuvědomujete, vaše tělo značí jedno: obranou bariéru. Gestem zkřížených rukou a nohou dáváte najevo nezájem, nebo že se tématu a konverzaci s člověkem bráníte. Naopak pokud budete mít ruce zcela volně u těla a nohy v mírném roznožení, značí to, že jste k člověku a tématu zcela otevřeni.

3) NEPŘEHÁNĚJTE TO S POHYBY!

Řeč těla není jen o tom, že váš hlas bude doprovázen pohyby – zde je důležité si uvědomit, že ty pohyby musí být jemné, uvolněné a nepřehnané. Pokud se do řeči těla nutíte, vypadá to spíš nuceně, přehnaně a může to okolí odradit a rozptylovat. Méně je i tady tedy více, neopakujte stejná gesta po dobu celého rozhovoru.

4) NEZAPOMÍNEJTE NA OČNÍ KONTAKT

Schválně si pusťte na Youtube nějaký rozhovor se známou osobností a pozorujte, kam se osoba při rozhovoru dívá. Sleduje kameru nebo moderátorku nebo se naopak dívá úplně jinam, na zem nebo třeba různě po okolí? Určitě vás napadne myšlenka, že to vypadá velice, ale velice špatně. Pokud s někým mluvíte, je důležité udržovat oční kontakt a navázat tak přímé spojení, aby vás dotyčný člověk poslouchal. Pokud naopak sledujete místo dotyčné osoby zem nebo se díváte v horším případě třeba do mobilu, snižujete důležitost rozhovoru a osoba před vámi může nabýt dojmu, že vás příliš nezajímá. Nemluvě o tom, že špatný oční kontakt značí i to, že jste si nejisti.

5) NENARUŠUJTE INTIMNÍ ZÓNU

Také je vám nepříjemné, když člověk, který s vámi mluví, je u vás moc blízko? Ano, samozřejmě. Každý člověk má totiž vlastní intimní zónu, kterou by jiní lidé neměli překročit. I vy proto nezapomínejte na to, že je důležité toto respektovat a nenarušovat. Nestůjte k osobám před vámi příliš blízko ani příliš daleko.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor