Hlavní strana Recepty Vyzkoušejte náš recept: Zapékané brambory se sýrem

Vyzkoušejte náš recept: Zapékané brambory se sýrem

0

Co budete dnes své rodině připravovat k obědu? Zapomeňte na složitá jídla a oddychněte si, protože existuje celá řada receptů, které jsou stejně tak chutné s tím rozdílem, že jsou rychlé a jednoduché. A mezi tyto recepty patří i náš recept na zapékané brambory se sýrem. Pochutnejte si, povíme vám, jak recept připravit.

POTŘEBNÉ SUROVINY:
– brambory
– 6 dl svařeného mléka
– 250 g tvrdého sýra
– 1 vejce
– strouhaný muškátový oříšek
– pepř
– sůl
. ½ stroužku česneku
– 60 g másla

JAK NA TO:
Nejdříve si vezměte brambory (k výše uvedeným hodnotám doporučujeme cca 1 kg brambor), ty oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Nakrájené plátky brambor poté promíchejte s mlékem a polovinou nastrouhaného tvrdého sýra, přičemž dále přidejte vejce, které nejdříve rozšlehejte se solí a pepřem.
Nyní si vezměte nějakou formu nebo zapékací misku, které vymažte máslem a vytřete česnekem. Napleňte misku připravenou směsí a na povrchu posypte nastrouhaným sýrem a máslem. Směs necháme péct ve středně předehřáté troubě.

Přejeme vám dobrou chuť!

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor