Hlavní strana Recepty Tip na snídani: Francouzský skořicový toast

Tip na snídani: Francouzský skořicový toast

1
image courtesy of freedigitalphotos.net

Chtěli byste nejen svým dětem, ale také svému příteli či rodičům přichystat k snídani konečně něco dobrého? Müsli, housky nebo vajíčka jsou tabu! My pro vás totiž máme recept na chutný francouzský skořicový toast, který si zamiluje celá vaše rodina. Jeho příprava je rychlá, jednoduchá a zachutná i vám. Pojďme na to!

CO BUDETE POTŘEBOVAT:
(ingredience pro 2 osoby – 1 osoba 2 toastové chleby)
1) 4 bílky
2) 1 lžíci vanilkového cukru
3) 1/8 muškátového oříšku
4) 4 plátky celozrnného chleba
5) 1/4 lžičky skořice
6) 1/2 lžíce moučkového cukru
7) 4 lžíce javorového nebo agáve sirupu

JAK NA TO:
Nejdříve si vezmeme malou misku, ve které si mixérem ušleháme bílky, přidáme vanilkový cukr a muškátový oříšek. Ingredience smícháme dohromady a poté ponoříme plátky toastového chleba do hotové směsi, přičemž „obalujeme“, dokud nebude toastový chléb ze všech stran omáčený směsí. Vezmeme teflonovou pánev, na které rozehřejeme opravdu malý kousek másla na středním plamenu. Po rozehřátí umístíme chleby a opečeme dozlatova. Po opečení servírujeme toastový chléb na talíř a posypeme skořicí a moučkovým cukrem.
Nakonec polijeme polévkovou lžící sirupu podle chuti.

Přejeme dobrou chuť a hezký den!

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

1 komentář

Napište svůj názor