Hlavní strana Recepty Ochutnejte: Zdravá brokolicová polévka

Ochutnejte: Zdravá brokolicová polévka

0

Přinášíme vám jednoduchý recept na krémovou brokolicovou polévku, která zachutná nejen vám, ale i vaší celé rodině. Tato polévka je nejen chutná, ale navíc příprava není složitá a nezabere tak mnoho času. Jak na to?

PŘIPRAVTE SI:
1) 2 lžíce másla
2) 1 nakrájenou cibuli
3) 1 nakrájený stonek celeru
4) 3 šálky kuřecího vývaru
5) 8 šálků růžiček brokolice
6) 3 lžíce mouky
7) 2 šálky mléka
8) mletý černý pepř podle chuti
9) 3 lžíce másla

POSTUP:
• Ve středně velkém hrnci si rozpustíme 2 lžíce másla, přidáme cibuli, celer a necháme změknout. Poté přidáme brokolici a vývar, přikryjeme pokličkou a vaříme po dobu 10 minut-

• Hotovou polévkovou směs si nalijeme do mixéru a opatrně zapneme, přičemž promícháme pomocí několika rychlých impulsů, aby se polévka změnila na jemné pyré. Následně polévkové pyré nalijeme zpět do čistého hrnce.

• V malé pánvi na středním plamenu si necháme rozehřát 3 lžíce másla, přisypeme mouku a přidáme mléko. Vše smícháme dohromady, dokud se vše nespojí a poté přidáme do našeho polévkového pyré. Dochutíme pepřem a můžeme podávat.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

Žádný komentář

Napište svůj názor