Hlavní strana Osobnosti Joseph Gordon-Levitt: Považuji se za feministu

Joseph Gordon-Levitt: Považuji se za feministu

0

Jeden z nejatraktivnějších herců současnosti – Joseph Gordon-Levitt se pro své fanoušky stal rázem mnohem zajímavějším a dokonce i žádanějším. Proč? Přiznal totiž, že se považuje za feministu.

V rozhovoru pro Daily Beast, se jeden z redaktorů Josepha zeptal, co si myslí o tom, že některé celebrity odmítají být označeny za feministky a feministy. Přiznal, že jeho rodiče ho o významu feministické historie hodně naučili, a to již v raném věku. Z toho důvodu se údajně snaží, aby i ostatní lidé šli příkladem feminismu a aby ho následovali:

„Že je to proti společenské etiketě? Toho si vážně nejsem vědom, “ tvrdí pohledný herec. „Pro mě to jednoduše znamená, že za sebe nenechám své pohlaví rozhodovat o tom, kým jsem – můžete být tím, kým chcete být, ať už jste muž, žena, chlapec či dívka, prostě kdokoliv. Ať sami chcete rozhodovat, kým jste, udělejte to, měli byste toho být schopni a naopak byste měli přestat škatulkovat lidi, protože každý je jedinečný. To je to, co pro mě znamená feminismus,“ pokračuje Joseph, který také narovinu prohlašuje, že je feministou a že i ostatní lidé by se nad jeho významem měli pozastavit.

„Takže ano, rozhodně jsem feministou. Když se podíváte na historii, ženy byly utlačované. Existovala skutečně dlouhá historie, kdy ženy trpěli zneužíváním, nespravedlností a neměly ani stejné příležitosti jako muži, což si myslím, je pro lidstvo obecně velmi nepřínosné. Věřím, že každý má šanci být tím, kým chce být a zároveň může dělat to, co dělat chce. Tak je to pro všechny mnohem lepší a prospívá to společnosti jako celku.“

Kromě Josepha podporuje značně feminismus také například zpěvačka Katy Perry. Je osvěžující slyšet, že tento trend však podporují i tak pohlední muži, jako je právě Joseph Gordon-Levitt.

Žádný komentář

Napište svůj názor