Hlavní strana Bydlení a design Jak udělat z malé místnosti opticky větší? Víme to!

Jak udělat z malé místnosti opticky větší? Víme to!

1

Právě jste se nastěhovali do malého bytu a nezbývá vám nic jiného, než se s tím sžít. My pro vás ale máme tipy, díky kterým i z té nejmenší místnosti uděláte rázem opticky větší.

Každému bydlení sluší, když je větší a prostornější. Pokud si zapamatujete těchto několik jednoduchých triků, váš domov vám bude připadat hned o pár čísel větší.

1) Nejprve v místnosti zlikvidujte všechny kontrastní barvy a nahraďte je spíše barvami pastelovými.

2) Pamatujte, že studené tóny opticky místnost rozšíří, zatímco ty teplé ji naopak zmenší.

3) Místnost bude také vypadat opticky větší, pokud všechny stěny, podlaha i trop budou mít podobnou a hlavně světlou barvu. Chcete-li ještě opticky zvýšit výšku místnosti, doporučuje se namalovat obvod stropu stejnou barvou jako má stěna.

4) Příliš kontrastní nábytek zbytečně místnost zúží. Všechny velké a pestrobarevné objekty vizuálně místnost rozdělí na jednotlivé části, což je v tomto případě nežádoucí.

5) Když se přesuneme ke světlům, použijte ty skrytá kromě klasických lustrů. Například nástěnná zrcadla přidají místností také pár centimetrů.

6) Volte takové záclony a nábytek, které odpovídají jednotné barvě. Je lepší používat lehoučké a jednotlivé závěsy, přes které půjde z oken světlo.

7) Při nákupu nábytku dbejte na to, aby byl lehký a kompaktní. Například stůl se skleněnou deskou, otevřené skříně nebo židle z plastu. Tento nábytek vytváří pocit otevřeného a velkého místa.

8) Nábytek vždy umístěte ke stěnám anebo do rohu, pokud byste ho dali někam do středu místnosti, zbytečně bude vypadat menší.

1 komentář

Napište svůj názor