Hlavní strana Bydlení a design Jak na efektivní, generální úklid bez stresu?

Jak na efektivní, generální úklid bez stresu?

1

Znáte to, samotné uklízení domu či bytu vám zabere obrovské množství času, obzvlášť když ho děláte skutečně pořádně. Jak ušetřit čas, pořádně uklidit a zároveň se vyhnout stresovým situacím spojené s úklidem?


Na co se nejčastěji zapomíná?

Opravdu smutnou zprávou je, že nejčastěji se při úklidu domu zapomíná právě na koupelnu, přitom v koupelně se prakticky množí nejvíce množství bakterií a návštěva si nepořádku všímá právě tam. Ať už tam nemáte naklizeno úmyslně či neúmyslně, je dobré se občas vrhnout na kompletní úklid.

Prioritou pro vás by mělo být odstranění černého pruhu na vaně o podél vany a samozřejmě pořádně umýt záchod. Pokud máte, důležitý je také sprchový kout, zbavit ho zbytků po mýdle a bakterií. Nezapomínejte ani v koupelně utřít brach a vytřít podlahu, protože teprve tehdy koupelna pořádně prokoukne.

Když je čisté nádobí, je čistá kuchyň

Utřít prach v kuchyni, dát nádobí do myčky a vytřít. Je to vše, co pro svoji kuchyň děláte? Pokud ano, je to málo. Když už děláte generální úklid, měl by být pořádný. Všechno nádobí omyjte z prachu a vyleštěte. Samozřejmě, že pak do poliček vše hezky srovnejte, ať vaše kuchyň i při otevírání skříněk vypadá reprezentativně. Kuchyň bude hned uklizenější a uspořádanější.

Co se ale podlahy týče, tak nezapomeňte pořádně zamést všechen prach i drobečky a pak vytřít.

Zlatý vysavač

Pokud máte doma spoustu koberců, rozhodně nestačí jen z podlahy sebrat chomáč vlasů nebo psí srst. Je potřeba důkladně vysát. Jestliže se vám na koberci vytvořily nevzhledné fleky, kupte si odstraňovač skvrn na koberce a pořádně ho vyčistěte.

Nestíháte uklidit? Máme řešení

Jestliže bydlíte v domě a je u vás plánovaná večeře či jiná sešlost a vy prostě nestíháte doma uklidit, vyřešte to následovně – večírek uspořádejte na terase nebo na zahradě za domem. Proč byste měli sedět venku, když jsou teplé dny a takové grilování venku je daleko zábavnější než sezení uvnitř?

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

1 komentář

Napište svůj názor