Hlavní strana Bydlení a design Chystá se vaše dítě na kolej? Tohle mu sbalte!

Chystá se vaše dítě na kolej? Tohle mu sbalte!

0
image courtesy of freedigitalphotos.net

Chystá se vaše, nyní už dospělé dítě, na kolej a vy přemýšlíte nad tím, co by bylo dobré mu sebou sbalit, aby se v cizím prostředí, kde bude trávit další část svého života, cítilo bezpečně a pohodlně? Pokud ano, přinášíme vám tipy, co by bylo dobré mu rozhodně sbalit sebou.

Pokud víte, že vaše dítě je poměrně samostatné, doporučujeme mu dát papír s tužkou a požádat ho, aby si vytvořil jakýsi seznam věcí, které podle jeho uvážení potřebuje nakoupit, dále mu řekněte, aby si během pár dnů (nejčastěji před stěhováním) sbalilo všechno, co je podle něj důležité mít sebou – děti přeci jen vědí nejlépe, bez čeho se neobejdou. Na vás je zajistit mu pak zbytek nezbytných věcí, které by mohlo v budoucnu potřebovat.
Jako první věc, kterou nezapomeňte svému dítěti sbalit, je nádobí. Některé koleje jsou ve formě ubytoven, kdy celé patro má společnou kuchyň, toalety a sprchy, nicméně tak jako tak, je dobré mu sebou sbalit nádobí, které se mu bude hodit, aby se nemuselo hádat s nikým o hrnek čaje. Nezapomeňte na příbory, hrneček, skleničku, talíře, misku a další potřebné věci, nezbytné k vaření (pánev, hrnec, vařečka, struhadlo apod.) – jednoduše vše, co člověk v kuchyni může potřebovat.

Za druhé by vaše dítě určitě nemělo zapomenout na dostatek oblečení, to zpravidla vaše dospělé dítko už zvládne sbalit samo, vy mu zajistěte hygienické potřeby – to znamená kartáček na zuby, pastu, hřeben, ručníky, sprchový gel, šampón nebo kondicionér. Vše, co k hygieně potřebuje, můžete to brát podle sebe, protože ženy mnohdy potřebují více, než muži a proto nanic nezapomínají.

Své ratolesti nezapomeňte na kolej sbalit (případně nakoupit) i dostatek jídla, alespoň do začátku se hodí vždy něco, co může zakousnout např. k snídani. Je dobré pořídit takové věci, které mají dlouhou dobu trvanlivosti a tak vydrží. Rozhodně nezapomeňte také na školní potřeby (propisky, sešity, obaly, desky). Vaše dítě bude pravděpodobně potřebovat i notebook, proto pokud jej doposud nemělo, je dobré mu jej pořídit, protože usnadňuje práci a v dnešní moderní době je to už poměrně nezbytností.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor