Hlavní strana Bydlení a design Chcete si pořídit kočku? Víme, co vás čeká

Chcete si pořídit kočku? Víme, co vás čeká

1

Máte doma nově kočičku, kocourka nebo se právě chystáte si pořídit nového domácího společníka, který vám zpříjemní náladu pokaždé, když se vrátíte domů? Blahopřejeme vám, je to skvělý nápad.

Kočky a kocourci nejen dobře vypadají, ale zároveň dokážou být opravdu nejlepšími přáteli. Kočky stejně jako psi, dokážou být věrné, přátelské a mazlivé a jak se za to své kočičce odvděčit? Jak jinak, než láskyplnou péčí.

Je holou skutečností, že kočky a kocouři jsou už od přírody nezávislí, ovšem nejsou plně schopni se o sebe sami postarat. Než si pořídíte domácího mazlíčka – kočku nebo kocourka, ujistěte se, že máte doma dostatek prostoru pro vašeho nového mazlíčka a že mu poskytnete opravdu plnohodnotné milující zázemí. Ujasněte si, jak moc vám vaše zaměstnání krade osobní čas, uvědomte si, kolik času trávíte doopravdy doma. Proč? Protože kočky stejně jako psi vyžadují pozornost, péči a dožadují se lásky. Jsou to tvorové, kteří se potřebují mazlit, potřebují cítit lidskou náklonnost a oddanost. Pokud víte, že si skutečně najdete každý den čas na to, abyste svou kočku nebo kocourka mohla drbat na krku na vaší pohovce a nebude vám líto společného času, pak ano, pak si kočku pořiďte.

 Pokud se vám právě stalo, že vás ve vašem zaměstnání povýšili a váš manžel nebo přítel absolutně nemá a ani neměl příliš času na vašeho domácího mazlíčka, je nutné tuto situaci vyřešit. Zvířata jsou totiž jako děti – také se o ně musíte starat, také je nutné si s nimi hrát a dokazovat jim lásku. Pokud vám v práci nabídli lepší místo, je hloupost nepřijmout, ovšem je taktéž nutné se zamyslet nad tím, zda vaše zvířátko bude mít stále tolik pozornosti. Pokud víte, že ne, pořiďte si raději ještě jednoho kočičího kamaráda, aby váš prvotní mazlíček nebyl doma neustále sám a měl si s kým hrát. Mějte ale na paměti, že kočky, ať je to jedna nebo dvě, prostě potřebují nějaký společný čas vámi věnovaný.

• Chcete kočičku nebo už ji máte, ale problém vám dělá to, že máte alergie? Pokud víte, že trpíte závažnými alergickými reakcemi, raději zvažte, zda si kočičku pořídíte. Občas se ale stává, že lidé si domů pořídí kočičku, se kterou problémy nemají a pak když přijdou na návštěvu ke své kamarádce, která má také kočku, alergie se projeví – i to je možné. Pokud si chcete být jisté, je nutné dodržovat mnohé hygienické návyky – a nejen vaše, ale i ty kočičí. Poraďte se se svým lékařem, popř. veterinářem.

• Máte doma kočičku, čerstvě pár dní a říkáte si, že vše šlo tak hladce? Pak jste zapomněla na jednu věc. Je to stejné jako u pejsků, než si domů přinesete jakéhokoliv většího mazlíčka (kočka, pes aj.), je nutné ji vzít k veterináři na příslušná vyšetření a očkování. Lze vašemu miláčkovi také naplánovat kastraci, jakmile mu to věk povolí. A proč vůbec nechat kočku nebo kocoura vykastrovat? Kastrované kočky bývají klidnější, zdravější a spokojenější. Nekastrované jsou aktivnější a mají obrovskou snahu dostat se ven a také se vám může stát, že vám budou obstřikovat nábytek – a to přeci nikdo nechce.

• Pokud máte doma kočičku pár dní, nebo už dlouhou dobu, jistě jste se zamýšlela nad tím, jaký druh bedničky kočičce pořídit. Dbejte na to, aby vás kočičí miláček měl bedničku kvalitní, pokud možno takovou, kde bude mít nejvíc soukromí. V prodeji jsou bedničky, které vypadají jako domeček a mají buď jen otvor, nebo dokonce vrátka. Kočičí bedýnku je nutné udržovat čistou, tzn. pravidelně jí měnit stelivo – to si pořiďte raději dražší – kvalitnější, které nezapáchá a déle vydrží. Dále je nutné se ujistit, aby vaše kočička měla kvalitní krmivo. Nakupte takové, které odpovídá věku vaší kočky (např. pro koťátka kupte krmivo Junior, pro dospělé kočky Adult a pro kastrované kočky např. For Sterile aj.). Pokud si s výběrem krmiva nejste jistá, pak se poraďte se svým veterinářem nebo ve zverimexu.

• Kočky i kocourci si moc rádi hrají – kupte jim proto jakékoliv míčky, provázky, peří nebo klidně i prázdné krabice. Kočky jsou vynalézavé a zajímá je vše, co je pro ně netradiční. Hračky nemusí být nutně drahé, většinu z nich můžete vyrobit z pohodlí domova. Vždy se ujistěte, že vaše kočička je šťastná, aktivní a duševně zdravá. Navíc, pokud své kočičce pořídíte hračky a různá škrabadla, zamezíte tomu, aby vám trhala sedačku, protože kočky mají potřebu brousit si drápky. Dále je nutné pro kočičku pořídit tzv. suchý šampon pro kočky, který nahrazuje vodu. Nezapomeňte ani na kartáč na srst, díky kterému bude mít vaše kočička neustále krásnou, hebkou a zdravou srst.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

1 komentář

Napište svůj názor