Hlavní strana Zdraví a relax Zlepšete svou pamět pomocí jednoduchých triků

Zlepšete svou pamět pomocí jednoduchých triků

0

Mládeži začal nový školní rok a ostatní lidé se nadále věnují své práci – v prvním i druhém případě je nutné, jak při práci, tak při učení, dostatečně využívat náš mozek. Někdy vám ale může připadat, jakoby stávkoval. Pokud ano, poradíme vám několik jednoduchých tipů, které zlepší činnost vašeho mozku, a tím pádem i paměti.

Pokud vás napadá otázka, jak je možné, že jako malí jste se tak rychle učili novým věcem, odpověď je jednoduchá – neustále jste trénovali svůj mozek, což je za potřebí i v dospělosti, aby nezaostával. Pokud není paměť dostatečně trénována, dochází k jejímu oslabování, proto je nutné ji pravidelně trénovat. Jak?

Vaše paměť může zůstat produktivní a aktivní díky několika jednoduchým trikům či tipům, chcete-li. Jsou součástí vašeho běžného života a některé zase ne. Jako první tip vám doporučujeme určitě číst dobré knihy, nejen že při čtení vyžadujete po svém mozku soustředěnost, ale zároveň přijímáte neustále nové a nové informace. Při čtení knih si mozek reálně zobrazuje psané situace a pocity, tím pádem je po celou dobu čtení v pohotovosti, je aktivní. Je tedy prokázáno, že právě čtení knih zlepšuje a rozvíjí paměť, nehledě na to, že se vám rozšiřuje slovní zásoba.

Svůj mozek a paměť můžete udržovat i pasivně. Pasivně ji udržíte v kondici tak, že se také naučíte odpočívat, resp. „vypínat“. Jak? Neexistuje lepší způsob, než vypnout pomocí kvalitního spánku. Dopřejte svému tělu odpočinek v podobě alespoň 7-8 hodin.

Další dobrý způsob, jak udržet svou paměť neustále v pohotovosti, je, když přestanete vždy používat elektrotechniku a jiné zařízení, resp. v situacích, kdy ji ani moc nepotřebujete – to znamená, že například místo toho, abyste si svůj nákup počítali na kalkulačce, si jej spočítáte sami bez jakékoliv pomoci. Svou paměť však můžete trénovat i tak, že se budete učit nazpaměť svou oblíbenou písničku nebo báseň. Skvělý způsob jsou i cizí jazyky, které navíc rozvíjí vaši schopnost dorozumívat se, což se vám hodí nejen v osobním, ale také profesním životě.

Paměť a činnost mozku můžete samozřejmě podpořit i pomocí výživových doplňků jako je například ginkobiloba.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor