Hlavní strana Zdraví a relax Zjistěte rychle, zda trpíte cukrovkou

Zjistěte rychle, zda trpíte cukrovkou

2

Cukrovka je nemoc, kterou není zrovna snadné diagnostikovat hned na začátku, jelikož příznaky nejsou nijak “viditelné” a vy je tak můžete snadno a dlouho ignorovat (ne však úmyslně).

Diabetes je velmi závažné onemocnění, které dokáže zkomplikovat život.

Zejména pokud je vám více jak 40 let, je vhodné si nechat pravidelně kontrolovat množství cukru v krvi. Tento článek vám však nastíní několik nejčastějších příznaků, které vám mohou pomoci při diagnostikování počátečního rozvoje této nemoci.

Bezdůvodně hubnete

Jestliže vaše hmotnost nedávno klesla opravdu znatelně a přitom k tomu není žádný důvod, může se jednat o příznak cukrovky. Při cukrovce jsou totiž tukové buňky využívány k energii, což pak způsobuje, že ztrácíte kila bez jakékoliv snahy.

Častější močení

Jedná se o další příznak. Pokud v poslední době chodíte na záchod častěji ne dříve, zpozorněte – tento stav se nazývá polyurie.

Nezkrotná žízeň

Máte v poslední době zvláštní návaly obrovské žízně a neustále musíte mít po ruce vodu? Jedná se možná o další varovný příznak.

Váš zrak začíná slábnout

Připadá vám, že špatně vidíte a že vaše vidění je rozmazané a ne čisté? Možná je to z toho důvodu, že se zvyšuje hladina glukózy v krvi, která se pak hromadí do okolí čočky, čímž je pak vaše vidění rozmazané.

Velká únava

Náhlé a časté nástupy únavy a vyčerpání mohou také poukazovat na rozvoj cukrovky.

Špatné hojení ran

Častým příznakem cukrovky je také fakt, že se vaše rány a škrábance nehojí tak rychle, jak by měly.

Znecitlivění a mravenčení

Říká se tomu diabetická neuropatie – jedná se modifikaci funkce nervů, což má za následek neobvyklé pocity v končetinách – zejména znecitlivění, brnění či mravenčení.

Příznaků je však samozřejmě daleko více, ale pokud na sobě v poslední době pozorujete právě tyto, navštivte svého lékaře co nejdříve.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

2 komentářů

  1. Můj otec trpěl cukrovkou, můj bratr také a nyní i můj manžel, já si dokonce začínám myslet, že je to dědičné, nicméně je fakt, že spousta lidí to podceňuje. Proto od nynějška apeluji na všechny, kdo mají příznaky, aby okamžitě navštívili lékaře, tady není na co čekat.

  2. Souhlas, moje babička měla taky cukrovku a mamka mi vždycky říkala, ať do sebe necpu tolik toho sladkého že prej ybch z toho pak mohla mít taky cukrovku, tak si na to radši dávám pozor 🙁

Napište svůj názor