Hlavní strana Zdraví a relax Ženy s cigaretou v ruce – smutný obrázek současnosti

Ženy s cigaretou v ruce – smutný obrázek současnosti

1

Potkáváme je na ulici, před domem, ale i u vstupních dveří vedoucích do práce, v horším případě do školy. Zkrátka všude, kde existuje volné prostranství alespoň trošku chráněné (někdy ani to ne) před zraky okolí. Ano, řeč je o ženách-kuřačkách, které propadly závislosti jménem „cigareta“. Ženský a mužský organismus funguje značně odlišně a dopady kouření na něj jsou proto u ženského pohlaví více, než fatální. Alternativou mohou být elektronické cigarety. Pro koho jsou vhodné a jaká rizika minimalizují? To vám prozradíme v tomto článku.

Za co všechno může cigareta?

Drtivá většina kuřáků klasických cigaret si uvědomuje ta nejzávažnější rizika spojená s kouřením. Mezi ta patří zejména nejrůznější druhy rakoviny. Ovšem negativní dopady na organismus jsou dalekosáhlejší a u něžného pohlaví to platí dvojnásob. Nejen, že u žen vzniká závislost na cigaretě rychleji, také negativně působí na vzhled pleti (tvorba vrásek, našedlá, mnohdy i nažloutlá pleť) a způsobit může dokonce šedý zákal, lupénku, žaludeční vředy nebo nejrůznější druhy srdečně-cévních onemocnění. Pokud se žena rozhodne se svou závislostí bojovat a podaří se jí přestat kouřit, často se také potýká s nějakými těmi kily navíc.

Může pomoci elektronická cigareta?

V současné době hrají prim e-cigarety, které však samozřejmě také nejsou tak úplně bez rizika. Mohou zaměstnat ruce a díky regulovatelnému obsahu nikotinu také mozek kuřačky. I přesto však jejich používáním žena vpravuje do svého těla toxickou látku, kterou nikotin bezpochyby je. Pokud se navíc rozhodne pro koupi elektronické cigarety nebo e-liquidu u neověřeného prodejce, může své zdraví ohrozit ještě více. Z tohoto důvodu nakupujte jak samotné e-cigarety, tak jejich příslušenství pouze u známých prodejců, kteří se mohou prokázat platnými certifikáty.

1 komentář

  1. Holka s cigaretou v hube to je vubec to nejhnusnejsi co existuje, mne takovy holky teda dost odrazujou, je to svinstvo. Sam nekourim a holku po svym boku co kouri jbych jako fakt nesnesl.

Napište svůj názor