Hlavní strana Zdraví a relax Ocet: Zázrak na x způsobů 2. díl

Ocet: Zázrak na x způsobů 2. díl

0

Zatímco v našem prvním díle článku o octu jako zázraku jsme se zaměřili spíše na stránku domácnosti, v tomto díle se zaměříme na to, jak vám může ocet pomoci co se zdraví a krásy týče. Má totiž plno vlastností, o kterých jste zajisté ani netušili. Takže, co všechno ocet dokáže?

Zaměřme se jako první na zdravotní stránku octa, resp. jak vám může pomoci ocet zbavit se některých příznaků různých onemocnění či jen obyčejné bolesti v krku. Že je to blbost? V žádném případě. Odborníci doporučují 1 lžíci jablečného octa vypít se sklenicí teplé vody a „kloktat“ po dobu několika málo minut 2-3 denně. Uvidíte, že za pár dní je bolest v krku pryč.

Ocet však nedokáže pomoct jen při bolestech v krku. Je prokázáno, že je i dobrým pomocníkem při bolestech svalů. Pokud jste to v předešlých dnech přehnali se cvičením, znamená to, že se vám ve svalech nahromadila kyselina mléčná, která způsobuje bolest. Chcete-li se bolesti zbavit, je nutné kyselinu rozpustit. Jak? Pomocí octového zábalu. Smíchejte 2-3 polévkové lžíce se sklenicí vody a namočte v této lázni ručník. Přiložte na bolestivá místa a nechte cca 20 minut působit.

A pokud vás také často trápí fakt, že na vás někdo myslí, resp. správně řečeno, pokud vás trápí škytavka, ocet vám s ní také pomůže. Jak? Namočte kostku cukru v octu a cucejte, dokud se cukr s octem v ústech nerozpustí. Během pár málo minut se škytavky zbavíte.

A naposled, ocet vám může být nápomocný i v případě, pokud vás trápí plísně na nohou. Stačí, když budete provádět koupel nohou v octové lázni, která se skládá z 1/5 z octa a 4/5 vody. Nohy máčejte cca 20 minut každé dva dny a pak den pauza.

A jak může být vlastně ocet nápomocný, co se vaší krásy týče? Možná jste to netušili, ale ocet vám může pomoci získat krásně jemné vlasy? Pokud vás zajímá jak, je to jednoduché. Stačí, když po umytí vlasů šampónem vlasy opláchnete roztokem jablečného octa (1/2 lžíce) se sklenicí vody. Vaše vlasy budou po uschnutí krásně jemné a hebké.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor