Hlavní strana Zdraví a relax Léto končí, ale na dovolenou můžete vyrazit kdykoliv!

Léto končí, ale na dovolenou můžete vyrazit kdykoliv!

2
image courtesy of freedigitalphotos.net

I přesto, že je léto u konce, nemusí to nutně znamenat, že na svou vysněnou dovolenou či poznávací zájezd nemůžete vyrazit koncem roku na podzim či v zimě. Nabídka je stále pestrá, takže je jen na vás, na co máte chuť. My vám přinášíme tipy, kam se můžete letos podívat a obdivovat tak krásy cizích zemí.

STÁLE POPULÁRNÍ: POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Co to jsou vlastně poznávací zájezdy? Poznávací zájezdy jsou vhodné pro všechny lidi, kteří rádi objevují nová místa a světová zákoutí. V posledních letech se na žebříček prvních umístění derou zejména krátkodobé zájezdy, nicméně populární jsou všechny druhy. Výhodou je, že celá řada poznávacích zájezdů se dá zkombinovat s dovolenou u moře, kde můžete relaxovat. Doporučujeme se však obecně informovat o obecných informacích o zájezdech a turistice

Vysoké popularitě se během podzimu a jara těší eurovíkendy a v předvánočním čase to jsou zejména adventní zájezdy. Vy však můžete jet tam, kam se už dlouhou dobu toužíte podívat. Láká vás například Norsko, Ukrajina, Maroko, Albánie či třeba Kuba? Nebo dáte přednost Švédsku? Zlákat vás na poznávací zájezd může třeba i Rumunsko, Litva, Malajsie, Skotsko či Taiwan. Opět záleží jen na vaší chuti.

Můžeme doporučit například poznávací zájezdy CK Kudrna, a to proto, že mají vysoký počet pozitivních referencí, skvělé ceny a širokou nabídku, ze které si můžete vybrat. Místo, po kterém toužíte, už nemusí být pouhým snem.

ZAMILOVALI JSTE SI: AKTIVNÍ DOVOLENÁ

A pokud nepatříte příliš mezi velké fanoušky poznávacích zájezdů a milujete sport, pak právě pro vás je vhodné vyzkoušet právě aktivní dovolenou. Během aktivní dovolené zažijete skutečně a doslova, aktivní dny plné radosti a nových zážitků v cizí zemi.
A co konkrétně můžete při aktivní dovolené dělat za činnosti? Například vás může zlákat vodácký zájezd, horská turistika, cykloturistika, MTB zájezdy, vysokohorská turistika či třeba turistika v Alpách.
Vysoké popularitě se těší například i poznávání s turistikou či jiné zážitkové akce.

Skvělým tipem pro vás tedy bude třeba dovolená Slovinsko, a to proto, že krom toho, že můžete během této aktivní dovolené provádět všechny činnosti, které milujete, poznáte krásy neotřepaného Slovinska a zároveň si odpočinete. Už je jen na vás, zda zvolíte například Julské Alpy, řeky Slovinska nebo vyzkoušíte bajkování na pomezí Slovinska a Rakouska. Jisté je, že takovou dovolenou si před Vánoci či po nich stoprocentně užijete.

Ať už zvolíte pro svůj odpočinek a relaxaci či poznávání nových míst cokoliv – aktivní dovolenou či poznávací zájezd, se správně zvolenou cestovní kanceláří a odhodlaným nadšením, nemůžete šlápnout vedle. Před vánočním shonem je to skvělý způsob, jak načerpat sílu a energii z jiného světového zákoutí.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

2 komentářů

Napište svůj názor