Hlavní strana Zdraví a relax Které kosmetické produkty byste neměli nikdy kombinovat?

Které kosmetické produkty byste neměli nikdy kombinovat?

0

Pokud o pokožku pravidelně pečujete, je to jen a jen dobře. Negativní výsledky se však mohou dostavit také v případě, že o ni sice pečujete, ale ne správně a hlavně – používáte produkty ve špatné kombinaci.

1) Používáte žínku společně s peelingem

Žínka sama o sobě má většinou velmi hrubý povrch, tedy působí na pokožku jako jemný peeling. Pokud se však rozhodnete s cílem pořádně odstranit odumřelé kožní buňky, používat žínku a peeling najednou, tak jediného, čeho se můžete dočkat, je podráždění pleti. Nejen, že z pleti „odstraníte“ její přirozené oleje, ale navíc pak může být začervenalá a citlivá.

2) Retinol-A a peeling

Retinol-A je sice složka, kterou všichni dermatologové milují, jelikož obnovuje pokožku, pomáhá předcházet vráskám, sjednocovat odstín pleti a pokožku celkově zjemnit, ale na druhou stranu má i svá proti. Retin-A dokáže pokožku vysušovat a kvůli vysušení se pak loupe. Suchou pokožku pak budete chtít samozřejmě dostat peelingem, což je chyba. Opět si ji můžete nebezpečně podráždit.

3) Vitamín C a Benzoylperoxid

Benzoylperoxid je skvělou věcí v boji proti akné. Když k němu ale přidáte vitamin C, který však dermatologové opět velmi doporučují, katastrofa na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud je zkombinujete dohromady, dosáhnete toho, že přestanou účinkovat oba dva. Na pleť tedy používejte samostatně benzoyl a samostatně krémy s vitaminem C.

4) Kyselina salicylová a kyselina glykolová

Všechny kyseliny jsou si sice rovny, avšak nemají stejné účinky. Kyselina salicylová se používá při léčbě akné a kyselina glykolová zase jako peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky, aniž byste museli pleť drhnout. Obě to jsou sice skvělé látky, ale pokud je použijete společně, riskujete skutečně akutní vysušení pokožky. Opět – používejte odděleně.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

Žádný komentář

Napište svůj názor