Hlavní strana Zdraví a relax Co když za vaše nachlazení může váš styl oblékání?

Co když za vaše nachlazení může váš styl oblékání?

0

Podzim už nám zaklepal na dveře a než se nadějeme, budou tu zase kruté mrazíky, které sebou samozřejmě přinesou celou řadu onemocnění a nachlazení. Pokud i vás každoročně trápí nachlazení, je nutné zjistit příčinu prochladnutí. Věděli jste, že v mnoha případech za to může váš styl oblékání?

Co se týče pánské populace, muži jsou prakticky naučeni nosit kalhoty – a to ať už je jaro, léto nebo podzim, nicméně dámská část populace trpí na nachlazení a onemocnění mnohem více. Ptáte se proč? Ženy totiž volí špatné oblečení, resp. to, které je dostatečně nechrání před zimními mrazíky. Ženy se chtějí líbit – ať to stojí, co to stojí, někdy je však mnohem důležitější dbát na to, jak vaše oblečení ovlivňuje vaše zdraví. Řekneme si proto, jak špatné oblékání může mít dopad na vaše zdraví a které nemoci vás mohou postihnout.

Je sice hezké, že se vám líbí ta ultra-krátká bunda nebo ta nejnovější sukně, ale pokud je mínus deset pod nulou, není nejspíš vhodné takové oblečení nosit – a to ať je sebehezčí. Pokud jste si mysleli, že punčocháče vaše tělo ochrání před zimou, tak to tak úplně není, přeci jen se jedná o slabou tkaninu a tyto partie jsou tedy mnohem náchylnější k prostydnutí.

Je jasné, že během zimy má tělo tendence se obalovat tukem, aby byly jednotlivé partie těla chráněny před onemocněním, nicméně špatná volba oblečení vám může mnohdy zadělat na nepříjemné zdravotní problémy, jako je například zánět močového měchýře, který může vést až k akutnímu zánětu ledvin. Další velmi časté onemocnění je zánět vaječníků, které je také velmi časté během zimních měsíců. Toto onemocnění je doprovázeno nepříjemnými bolestmi břicha, horečkou i hormonální poruchou v ojedinělých případech. Tato nemoc může vážně poškodit ženské orgány, takže v budoucnu by žena, která v minulosti prodělala zánět vaječníků, mohla mít problém s otěhotněním.

Například k takovému zánětu ledvin docházejí zejména v případech, když ženy nosí krátké bundy a svetry nebo i trička. Apelujeme na všechny ženy, aby si zejména v zimních měsících pořídily dlouhé zimní bundy nebo kabát, který tyto partie ochrání před mrazem. Krom dlouhé a dostatečně silné (teplé) zimní bundy, vám doporučujeme nosit i dlouhé kalhoty, teplé ponožky a obuv vhodnou do zimního počasí, žádné letní tenisky! Nezapomeňte před mrazem chránit také své ruce pomocí teplých rukavic a také chraňte hlavu, která produkuje nejvíce tepla – pokud čepice nenosíte, je vhodné nosit alespoň klapky na uši.

Pokud v zimě zvolíte to správné oblečení, pak se prochladnutí nemusíte bát. Řádící viry a infekce samozřejmě neovlivníte, nicméně se můžete pokusit udělat všechno proto, abyste zamezily vzniku onemocnění v důsledku nevhodného zimního oblečení.

Žádný komentář

Napište svůj názor