Hlavní strana Zdraví a relax Kalorické bomby, o kterých jste neměli ani tušení!

Kalorické bomby, o kterých jste neměli ani tušení!

0
image courtesy of freedigitalphotos.net

Mysleli jste si, že skutečně víte, co jíte? Mysleli jste si, že nevinné uzobávání solených arašídů či pojídání banánů k svačince je prakticky neškodné? Možná vás to překvapí, ale tyto pochutiny a mnohé další, jsou kalorickými bombami. Jak je to možné?

Které ovoce máte úplně běžně doma na kuchyňské míse? Jablka? Broskve nebo banány? I když se říká, že ovoce patří mezi nejzdravější potraviny, druhá věc je, zda patří mezi potraviny, se kterými snadno zhubnete. S většinou možná, ovšem do tohoto seznamu nelze zařadit vámi dobře známé banány. Jeden plod banánu obsahuje zhruba dvojnásobné množství kalorií, než mají ostatní plody. Neznamená to však, že byste neměli přestat jíst banány, jen je nutné je konzumovat v rozumné míře. Stále se ale jedná o zdravou potravinu, která obsahuje vitamin A. Bohatě vám bude stačit např. 1 banán týdně.

Položte si otázku, co vlastně rádi snídáte? Ovoce, zeleninu, nebo se vám běžně v misce vyskytuje zdánlivě „nízkokalorické“ müsli? Bohužel takové müsli je vždy dochuceno a obsahuje další složky, které jsou plné tuků a cukrů. Možná vás to hodně překvapí, a i když se říká, že vydatná snídaně by měla být velká, neměla by mít 600 kalorií, což může jedna miska müsli skutečně obsahovat. Vždy je nutné před koupí müsli zkontrolovat, co obsahuje. Vybírejte takové, které obsahuje hodně bílkovin a má nízkou kalorickou hodnotu. Než s mlékem, raději míchejte müsli s řeckým bílým jogurtem, který má přiměřené množství kalorií a navíc vás více zasytí.

Uzobáváte během vašeho oblíbeného pořadu solené buráky, resp. arašídy? Nebo jste milovníky arašídového másla? Pokud ano, zpozorněte, protože právě arašídové máslo a solené arašídy jsou kalorickou bombou. Jeden šálek arašídového másla obsahuje přes 800 kalorií, což je téměř 50% doporučené denní dávky kalorií dospělého člověka. Ano, arašídy jsou plné bílkovin, vlákniny a nezvyšují hladinu cholesterolu v krvi, ale je nutné je konzumovat v rozumné míře, stejně jako banány.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor