Hlavní strana Styl a móda Ženská krása skrytá ve vitamínech, aneb které skutečně potřebujeme?

Ženská krása skrytá ve vitamínech, aneb které skutečně potřebujeme?

1
image courtesy of freedigitalphotos.net

Mysleli jste si doposud, že vitamíny a minerály nehrají v ženské kráse žádnou roli? Tak to není úplně pravda, spíše naopak. Vitamíny a minerály, tedy ty správné, jsou důležité právě z hlediska krásy, protože dokážou podpořit mladistvý vzhled. Které vitamínové složky ale skutečně stojí za to?

Že by vás nikdy nenapadlo, že ženské kráse stačí pouze 4 druhy vitamínů? Ano je to tak, protože právě díky nim si můžete udržet po dlouhou dobu svůj mladistvý vzhled, tedy preventivně bojovat proti známkám stárnutí. které vitamíny to jsou?

Jako první by se určitě hodilo zmínit vitamín A, vezmeme-li to abecedně. Vitamín A má na kůži vysoce prospěšné účinky. Pomáhá totiž pokožce bránit se před negativními projevy, jako je nedostatek vlhkosti, suchost nebo olupování. Nevýhodou však je, že jej naleznete v potravinách v poměrně malém množství, proto se vyplatí investovat do kvalitních kosmetických produktů a získat jej tam. Doporučujeme například kvalitní, výživný noční krém s retinolem.

Jako další nesmíme zapomenout na vitamín B, přičemž zde se konkrétněji vitamín B dělí na vitamín B9 a vitamín B9. Začněme vitamínem B9, který je také známý pod pojmem kyselina listová. Má skvělé antioxidační účinky, které pleti navrací svěžest, jas a zdravý tón. Vybírejte proto takový krém, který krom B9, obsahuje také kreatin, podpoříte tak tvorbu kolagenu, který je důležitý pro udržení pevné pleti.
Co se týče vitamínu B12, ten je obsažen v celé řadě potravin a kosmetiky, poměrně ve velkém množství. Najdete jej například v lososu nebo sardinkách. Vitamín B12 taktéž stimuluje tvorbu kolagenu, elastinu a pomáhá zvyšovat pružnost pokožky.

Váš omlazující krém by měl krom vitamínu A a B také obsahovat vitamín C. Jedná se o jakousi formu kyseliny askorbové, která chrání kožní buňky a DNA před poškozením. Kromě toho navíc podporuje hojení ran a jizev. Buňky jsou tak schopné se samovolně regenerovat. Dostatečný přísun vitamínu C znamená prevenci proti vráskám a nedostatku vlhkosti. Váš kvalitní krém by měl obsahovat nejméně pět procent této kyseliny, aby byl účinek dostatečný.

A naposled nesmíme zmínit ani vitamín E, který je obsažen zejména v krémech na opalování. Vitamín E pomáhá pokožce bránit se před stárnutím vlivem UV záření. Vitamín E však není obsažen jen v krémech, ale také v dekorativní kosmetice, jako je třeba make-up.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

1 komentář

Napište svůj názor