Hlavní strana Styl a móda Jak si usnadnit a zrychlit vlastní dopravu?

Jak si usnadnit a zrychlit vlastní dopravu?

1

Máte za to, že zrychlit svou vlastní dopravu ať už do práce či do školy a vůbec kamkoliv, prostě nejde? Jste na omylu, zejména pokud jste ještě neslyšeli o tzv. elektrokolech.

Co je to elektrokolo?

Elektrokolo, které je poháněno elektrickou energií, vynalezl konstruktér Hose W. Libbey, který si svůj vynález samozřejmě nechal patentovat. Elektrokolo je oproti klasickým dopravním prostředkům ve výhodě v hned několika směrech – je skvělé když si chcete zasportovat, jelikož motor elektrokola se dá vypnout. Na tento druh dopravního prostředku navíc není potřeba žádný řidičský průkaz a přepravovat jej můžete vlastně kdekoliv – jak ve vlaku, tak v městské hromadné dopravě.

S elektrokolem vás nečeká žádné nepříjemné vdechování zplodin, můžete se s ním dostat kamkoliv – v rušných silnicích města nebo také po cyklostezkách.

Jaké existují druhy elektrokol?

V současné době existuje na trhu hned několik druhů elektrokol. Můžete si koupit levnější, stejně jako si můžete koupit také dražší model, který může přesáhnout částku až 35 000 korun. Draží elektrokola mají lehčí rám, jsou pevnější, výkonnější a unesou i těžší váhu.

Pokud odlišnosti mezi dražšími a levnějšími elektrokoly zjednodušíme do pár slov, tak lze říct, že čím dražší elektrokolo, tím pohodlnější a lepší zážitek z jízdy a samozřejmě je zajištěna i lepší kvalita.

Další způsob rychlé přepravy: skútr

A pokud vás zrovna nelákají elektrokola, můžete vyzkoušet další skvělý a snadný způsob rychlé přepravy, který je vysoce známí a oblíbily si ho miliony lidí po celém světě.

KentoyaTento způsob přepravy, zvaný skútr je moderní přepravné vozidlo podobné motocyklu, i když ho lze považovat za jemnější a něžnější verzi. Rozdíl oproti motocyklu je v tom, že řidič nesedí obkročmo, nýbrž rovně jako na židli. Vůbec první skútr vynalezla továrna Piaggio, a skútr Vespa se stal miláčkem celé masy lidí. V současné době zejména jsou trendy různé retro modely, i když výrobci se snaží v současné době zaujmout i stylovějším designem. Proč jsou ale skútry tak oblíbené? Jejich hlavní výhodou je to, že mají malý rozměr, jsou nízko údržbové a poslouží celou řadu let.
Za výhodu lze považovat i fakt, že jsou tzv. unisex, tedy vhodné jak pro muže a ženy.

Budoucí řidiči si mohou vybrat z celé řady modelů a značek, i když nepochybně lze zmínit to, že v popředí popularity skútrů stále stojí například značka Kentoya. Je jen na vás, zda zvolíte minimalistický vzhled skútru, nebo zkusíte něco výraznějšího, co srší barvami. Standardně jsou nabízeny různé modely s různým obsahem motoru, i když nejoblíbenější verzí je bez pochyb skútr 125 ccm.

Ať úž si vyberete skútr v retro stylu, či ten, který nemá daleko ke vzhledu motorky, neprohloupíte. Skútr navíc lze považovat i za cenově poměrně dostupnou záležitost levné dopravy, na kterou se můžete kdykoliv a kdekoliv spolehnout. Pokud vás zajímá více informací z historie skútru či informace o motorech nebo jak je to s tunningem, doporučujeme si přečíst informace na Wikipedii (skútry).

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

1 komentář

Napište svůj názor