Hlavní strana Styl a móda Vy a samoopalování (1): Co vám ještě nikdo neřekl?

Vy a samoopalování (1): Co vám ještě nikdo neřekl?

1

Vzhledem k tomu, že při opalování na sluníčku pokožka stárne, je tou nejlepší alternativou zdravého opalování, používání samoopalovacích přípravků. Než se ale na čokoládový bronz vrhnete, co se vám skutečně vyplatí o samoopalování vědět?

1) Peeling je nutný, ale ne každý

Jak jistě víte, nejčastěji se před použitím samoopalovacího přípravku doporučuje provést peeling. S tím souhlasíme, ale věděli jste, že pokud si vyberete špatný peeling, skvrny vás stejně neminou? Často se doporučuje provést peeling za pomocí krystalového cukru, jenže ten obsahuje oleje, díky kterým pak samoopalovací přípravek nemusí na pokožce dobře držet. Místo používání domácích či chemických peelingů tedy raději doporučujeme použít přímo peelingovou rukavici.

2) Když krásné opálení, tak i hladké oholení

Jistě, že když použijete na nohy samoopalovací přípravek tak je to proto, že chcete ukázat holou kůži. V tom případě se samozřejmě oholíte, ale mnoho žen dělá tu chybu, že si oholí nohy těsně před použitím samoopalovacího přípravku. Můžete si tak ale zadělat na podráždění kůže, jelikož po holení je pokožka vždy citlivější. Holení totiž také působí jako lehký „peeling“, který odstraňuje odumřelé kožní buňky, přičemž nové kožní buňky jsou daleko citlivější. DHA (pigment obsažený v produktech) reaguje s těmito citlivými buňkami a těsně po holení může způsobit zarudnutí kůže nebo nepříjemný pocit. Proto doporučujeme holit nohy nejméně 12 hodin před použitím samoopalovacího přípravku.

3) Když samoopalovák, tak bez alkoholu

Mnoho samoopalovacích přípravků ve svém složení obsahuje alkohol, který funguje jako ředidlo, které pak umožňuje zejména u sprejů vytvořit jemnou mlhu pro aplikaci. Alkohol je však v samoopalovacím přípravku spíše na škodu, jelikož právě kvůli němu se pak tvoří na pokožce mapy a co je hlavní, pokožka se také velmi vysušuje. Pokud chcete přípravek bez obsahu alkoholu, doporučujeme například vyzkoušet samoopalovací sprej od Biodermy – Phododerm Autobronzant.

4) Malá vrstva opálení jako základ skutečného opálení? Nesmysl!

Některé ženy se mylně domnívají, že když aplikují jednu vrstvu samoopalovacího přípravku jako „základ“ pro skutečné opálení sluncem, tedy jinými slovy, aby se lépe opálily, jedná se o holý nesmysl. Samoopalovací přípravky nemají na tvorbu melaninu v pokožce absolutně žádný vliv, tudíž ani nepodporují přirozené zhnědnutí kůže sluncem. Pokud tedy jdete na sluníčko, použijte krém na opalování tak jako tak.

1 komentář

Napište svůj názor