Hlavní strana Styl a móda Pleťové masky a krémy aneb víte jak s nimi pracovat?

Pleťové masky a krémy aneb víte jak s nimi pracovat?

1
image courtesy of freedigitalphotos.net

Krémy na obličej či maska – zcela normální a pro vás běžné produkty, které používáte každý den. Víte ale skutečně, které jsou pro vás ty pravé, nebo dokonce to, jak je máte správně aplikovat? Abyste z těchto produktů vytěžili co nejvíce, je nutné si zapamatovat pár tipů.

Pokud začneme pleťovými maskami, můžeme nejdříve probrat jejich skutečný efekt a naopak narovinu říct, co od masky nečekejte. Tak za prvé, se odborníci shodují na tom, že dlouhodobé používání masky na obličej vám stav pleti nezlepší a ani se nedočkáte zázračných regeneračních účinků, ovšem, jediné v čem vám může maska pomoci je fakt, že má vyživující a hojící účinky.

Nyní se tedy nabízí otázka, který druh masky vlastně vybrat? Jaká je pro vás ta nejlepší? Nejlepší jsou výživné a vitamínové masky. Ty používejte tak 2x týdně, přičemž doba aplikace by neměla překročit 20 minut. Pokud jste však majitelkou mastné pleti, doporučujeme používat masky bez olejů. Suchá pleť si zaslouží masky, které obsahují např. mandle, broskve nebo olej z pšeničných klíčků.
Masku na obličej vybírejte ale také podle toho, kolik vám je let. Ženám po 35 věku doporučujeme masky s kyselinou jantarovou, vitamínem E a selenem.
Masky s vitamínem C jsou vhodné pro všechny typy pleti, protože stimulují produkci kolagenu.

A nyní se vrhneme na druhou část našeho článku – krémy. Bohaté a výživné krémy je dobré používat cca půl hodiny před spaním. Před nanesením krému je vhodné pleť opláchnout vlažnou vodou, protože otevřené póry lépe absorbují krém a živiny v něm obsažené. Pokud nechcete obličej omývat vodou, stačí namočený teplý ručník, který necháte působit pár minutek na obličeji.

Co se aplikace krémů týče, vždy jej nanášejte čistými prsty krouživými pohyby v tenké vrstvě. Pokud jste majitelkou mastné pleti, nanášejte krém spíše na suchých oblastech.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

1 komentář

Napište svůj názor