Hlavní strana Sex a vztahy Preferujete psa nebo kočku? Víme, co to o vás vypoví

Preferujete psa nebo kočku? Víme, co to o vás vypoví

2

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda existuje nějaká souvislost mezi tím, proč někteří lidé preferují spíše psa nebo kočku a zda se tito lidé vyznačují určitými (a stejnými) rysy? Odpověď je ano.

Někteří lidé dávají přednost stejnému typu domácího mazlíčka a nyní bylo zjištěno, že tyto lidé sdílí dokonce i určité rysy osobnosti.

Dokazuje to výzkum

O toto tvrzení se postarali vědci z Carrollské Univerzity, přičemž se dotazovali 600 vysokoškoláků, zda preferují spíše kočku či psa a jak jsou podle nich nejlepší kvality daného zvířete. Každý student musel také projít osobnostním testem, díky kterému se zjistilo, že mezi oběma skupinami převládají značně stejné prvky.

Kočka nebo pes?

Co se týče inteligence a citlivosti, převládali s 11 % dotazovaných milovníci koček. Ti, kteří je preferují, se ukázali navíc jako introverti, méně praktičtí a s menším sebeovládáním než lidé, kteří by zvolili raději psa. Na druhé straně, ti kteří zvolili právě psa – což bylo 59 % dotazovaných, se ukázali více jako lehkomyslní, striktně dodržující pravidla a také méně citliví.

Najdou i se výjimky

Výzkum ale zahrnoval také lidi, u kterých bylo zjištěno, že ačkoliv milují spíše kočky, povahově jsou extroverti a naopak ti, kteří milují psi, jsou zase introverti. Možná právě protože psy jsou více společenská zvířata než kočky, jsou také jejich pánové často považování za více společenské osoby než ti, kteří mají rádi kočky.

2 komentářů

  1. Ani jedno, je s tím starost a stojí to peníze. Zvířata mám rád ale do bytu bych si to nikdy nevzal akorát starosti s tím jsou

Napište svůj názor