Hlavní strana Sex a vztahy Finance jako jeden z nejčastějších problémů v manželství

Finance jako jeden z nejčastějších problémů v manželství

1

V manželství by se oba dva měli navzájem podporovat. Co když je ale na vině jeho nefungování nebo dokonce rozpadu problém s financemi? Jak takovou situaci řešit?

Jak je to s manželskými problémy

Každý si pod pojmem šťastný život představuje něco jiného. Pro většinu lidí je to ale znamení, že jsou kolem nás lidi, kteří nás mají rádi a my se na ně můžeme spolehnout. A co by to bylo za manželství, kdyby se tam tento faktor neobjevoval. Dva lidé, pokud vstupují do manželství, musí být ochotni řešit veškeré své problémy společnými silami a držet za jeden provaz.
Povětšinou vznikají manželské problémy z různých důvodů. Ať už jde o obyčejné neshody, nebo hádky kvůli dětem, finanční potíže, měly by být tyto problém řešeny v klidu a s rozmyslem. Někdy se stává, že jsou některé manželské problémy identifikovány jako důvod k rozvodu. To ve většině případů dopádá jen tehdy, nejsou-li dva lidé schopni problémy vyřešit. Důvodem manželských hádek může být třeba i nevěra, nedůvěra nebo si dva lidé prostě nerozumí.

Jak řešit manželské problémy, když jde o finanční stránku

Finanční zajišění je důležité pro každý partnerský vztah, zejména jsou-li dva lidé svoji. Když jeden z manželů vydělává víc než ten druhý, může se druhá osoba cítit ohroženě. Občas se stává, že pokud jeden z manželů vydělává víc, má tendence si připadat nadřazeně a snaží se mít hlavní slovo. To může vést k nepěkným konfliktům. Pokud se těmto problémům chcete vyhnout, jednoduše si svou finanční situaci vyjasněte už na začátku. Jestliže se nacházíte uprostřed a vaše neshody se objevily až teď, bylo by dobré si s partnerem sednout a popovídat si o tom, že peníze mají vliv na finanční bezpečnost rodiny, ale neměly by mít vliv na rodinnou pohodu.

• Když žena vydělává víc – Platí to u obou osob stejně – vydělává-li polovička víc, může to mít neblahý vliv na duševní pohodu toho druhého. V nejlepším případě finanční stránka obou partnerů nezpůsobuje žádné problémy. Ale pokud ano, je třeba je řešit. Stává se, že když žena vydělává víc, muž se může cítit ohrožený, spíše by měl být ale hrdý na tuto ženskou schopnost.  V takovém případě nejde o problém finanční, ale problém nedůvěry. A nedůvěra je hlavní příčinou rozpadu mnohých vztahů. Pokud jeden z partnerů začne pochybovat a ztrácí důvěru, je velmi obtížné se z tohoto bludného kruhu vymotat. Manželé by k sobě měli být upřímní. Pokud se vy, nebo váš manžel cítíte nejisti, kvůli tomu, že jeden z vás vydělá víc, jednoduše si udělejte vlastní finanční plán a dohodněte se, co budete platit z jaké výplaty. Jestliže se vám to zdá komplikované, jednoduše si založte společný účet, ze kterého budete platit všechny věci naráz – pak nemusíte řešit, kdo kolik vydělal.

Nejlepší způsob jak se těmto problémům vyhnout, je neřešit je

Lidé, ještě před tím než se vezmou, by společně měli strávit určitý čas a vědět o sobě co nejvíce. Pak vás nemůžou takové věci, jako je odlišná částka na výplatní pásce, zarazit. Je nutné, aby o sobě dva lidé věděli vše potřebné, vše potřebné k tomu, aby byli připraveni uzavřít svazek manželský. Dnešní doba je taková, že se lidé do manželství moc nehrnou a chtějí si tak ušetřit spoustu po-manželských problémů, většina z nich je spojená s vyrovnáním např. po rozvodu apod.

Jestliže víte, že váš manžel vydělává víc, buďte na něj pyšná a dohodněte se, co se bude platit z vašeho účtu a co z jeho. Pokud vyděláváte více vy, nepovyšujte se – není důvod. Buďte hrdá na to, že váš partner je takový jaký je a že i přesto, že máte vyšší plat, vás nenutí platit víc věcí.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

1 komentář

  1. My s manželem měli několikrát problémy kvůli pěnezům a známá se dokonce kvůli tomu rozvedla, je to zlo v dnešní době řešit peníze a neuvěřitelně to dokáže narušit vztahy 🙁

Napište svůj názor