Hlavní strana Osobnosti Oscar Pistorius shledán vinným z vraždy své přítelkyně!

Oscar Pistorius shledán vinným z vraždy své přítelkyně!

0

Dne 14. února 2013 přišli rodiče modelky Reevy Steenkampové o dceru, kterou údajně usmrtil její, nyní už bývalý přítel, paralympijský vítěz Oscar Pistorius. Rok a půl celý svět bez dechu čekal na to, zda bude či nebude odsouzen a dnešním ránem padl verdikt.

Jaké je to štěstí, že místo doživotí si odsedíte „pouze“ několik let? Pro Oscara možná velké, soudkyně v Jižní Africe ho na základě, ač možná směšných, důkazů, neshledala vinným z úkladné, tedy úmyslné vraždy. Soudkyně si prý nebyla ani příliš jistá tím, že by šlo o vraždu, nýbrž o nešťastnou náhodu. Důkazy a obhajoba však svědčili v Oscarův neprospěch.

V tuto chvíli ale už můžeme jistě říct, že slavný paraolympik byl dnešním ránem, shledán vinným. V současné době se zatím spekuluje, zda byl Oscar usvědčen z trestuhodné vraždy či zabití, tak jako tak si může Oscar ve vězení odsedět až 15 let, přičemž dolní hranice není stanovena. Jiná média uvádějí už nyní, že Oscar byl usvědčen z trestuhodné vraždy z nedbalosti.

Během celého ranního sezení, když si Oscar přišel vyslechnout svůj rozsudek, byl klidný a tiše stál a poslouchal verdikt u Vrchního soudu v Pretorii (Jižní Afrika). Podle prvotních slov Oscara šlo pouze o nešťastnou náhodu, kdy si myslel, že za dveřmi koupelny je zloděj. Bez rozmyslu proto sáhnul po zbrani, aniž by se ujistil a střílel. A právě tento nepromyšlený čin nyní dostává slavného vítěze olympiád do vězení.

Ke smůle Oscara, čelí také obviněním z dalších tří zločinů, přičemž je dobře známý tím, že se netají tím, že zbraň nedržel v ruce poprvé. Zločin číslo jedna zní: odjištění zbraně na veřejnosti – střílel z jedoucího auta, tasil zbraň na veřejnosti v restauraci a obecně nelegálně držel i munici. I za tyto zločiny může Oscar dostat dalších 15 let, nebo vysokou pokutu.

To, že je Oscar vinný, si nemyslí jen celá řada lidí po celém světě, ale i například slavný fotbalista Rio Ferdinand, který prohlásil, že v Británii by už byla kauza vyřešena a novým domovem Oscara by byla cela, kam patří.
Během celého procesu byla přítomna jeho rodina. Další soud byl odročen na 13. října, přičemž výkon trestu se bude podle informací konat po tomto datu.

Jsem společenská, přátelská a ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Baví mě móda, hudba a pohyb. Tvůrčí činnosti jménem psaní se věnuji už od mala a psaní pro ženy jsem podlehla už ve 13 letech.

Žádný komentář

Napište svůj názor