Hlavní strana Nezařazené Dermatologové radí jak na péči o pleť

Dermatologové radí jak na péči o pleť

0

Smutnou pravdou je, že ženy si naivně myslí, že ke kráse jim pomohou nejvíce chirurgické zákroky, drahé kosmetické přípravky a další procedury, které dnešní kosmetický trh nabízí. Kosmetický průmysl se snaží vydělat peníze na problémech, které trápí naši pleť, a my stále věříme, že se jich tak skutečně zbavíme.

Pravdou ale zůstává, že ty nejlepší procedury jsou zdarma a můžete je dělat z pohodlí domova.

• Obličej nepotřebuje celodenní čištění

Možná se můžete cítit provinile, když jste si obličej naposled očistila čisticí vodou ráno a teď už se schyluje k večeru, ovšem skutečností a pravdou zůstává, že obličej tak přehnanou péči nevyžaduje. Váš dermatolog vám tvrdí, že pokud si budete mýt obličej častěji, nebudete mít pupínky? Tak tomu skutečně není a pravda je ta, že čím více si obličej budete mýt, tím více si ho můžete poškodit. Kůže si během denních a nočních hodin vytváří přirozenou obranyschopnost, a pokud tuto obranyschopnost každou chvíli “smyjete”, riskujete mnohem více, že se vám udělají pupínky, bude vaše pleť vysušená nebo mastná. Obličej si tedy umyjte pouze ráno a večer – nejlépe obyčejnou nebo micerální vodou.

• Všechno je to o produktech – lež!

Mnoho žen si myslí, že správná péče o pleť je otázkou nalezení kvalitních a správných produktů. Zatímco produkty jsou důležité, mnohem důležitější je ale to, co jíte. Stejně jako existuje plno potravin, které vám zajistí zdravé srdce, klouby, kosti a zuby, mohou vám správné potraviny zajistit také zdravější kůži, které předchází její hezký vzhled. A jak na to? Začleňte do svého jídelníčku spoustu ovoce, zeleniny, vyplňte jej dále libovým masem a proteiny, jako jsou vejce, ryby a ořechy. Přestaňte používat rostlinný a řepkový olej a přesedlejte na olivový, které dokáže díky Omega-3 mastným kyselinám kůži krásně vyživit. Pijte hodně zeleného čaje, který dokáže pleť rozzářit a oživit.

• Hydratace je základ

Pokud bychom to měli shrnout do jedné věty, povíme vám – hydratujte, hydratujte a hydratujte! Říkáte si, že je blbost, abyste svou mastnou pleť ještě více “mastila”? Jenže není mastnota jako mastnota. Hydratační krémy mají za úkol udržovat přirozenou hladinu vody v buňkách vaší pokožky. I přesto, že každý typ pleti se v průběhu roku mění, přičemž mění se i s tím, jak stárneme, je důležité si uvědomit, že pokožka, která není dostatečně hydratovaná, nemůže být ani zdravá. Během zimy doporučujeme silný a bohatý hydratační krém, které použijte ráno, než vyjdete do mrazu. V noci použijte lehčí hydratační krém nebo žádný. A ještě jednou pro ženy, které mají akné – hydratační krémy vám nemohou uškodit, dokonce vám mohou od akné i trochu pomoci.

• Drhnutí obličeje je NEdovoleno!

Často berete do ruky svou oblíbenou žinku nebo nějakou jinou pomůcku, která vám pomáhá zbavovat se odumřelých buněk na obličeji? Dermatologové se drží zásady, že drhnutí obličeje nikomu nedoporučují, protože přehnané čištění a “olupování” může pokožce uškodit a ta poté může být náchylná k popraskání a pnutí. Nicméně to neznamená, abyste z koupelny vyhodila váš oblíbený peeling, ovšem místo něj si pořiďte raději exfoliační peeling, který vám pomůže se šetrným způsobem zbavit odumřelých kožních buněk, a tím pádem se “do prostoru” dostanou ty nové a zdravé. Peeling doporučujeme dělat 1x týdně. Dále si pamatujte, že není nutné si kupovat ten nejdražší produkt v lékárně, protože existuje spousta jiných produktů, které vám pomohou stejně dobře. Pokud vidíte, že vám váš současný produkt dělá neplechu, jednoduše ho vyměňte za jiný. Pokud vám byla ale diagnostikována např. lupénka, ekzém aj., používejte raději speciální produkty, které vám doporučí váš dermatolog.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

Žádný komentář

Napište svůj názor