Hlavní strana Bydlení a design Tipy na skvělé organizování vaší koupelny

Tipy na skvělé organizování vaší koupelny

1

Někteří lidé mají v koupelnách hotový výbuch atomové pumy. Líčidla a koupelnové prostředky nemají své místo a ručníky není skoro kam dát. My vám ale poradíme, jak si koupelnu skvěle zorganizovat.

1. Nenechávejte si nic, co nemusíte

Je sice fajn mít v koupelně jisté věci, jako jsou vitamíny, některá líčidla anebo rovnou čistící prostředky, ale pokud některé z nich jsou prošlé nebo vám přijde, že je ani nepoužíváte, vyhoďte je. Každý výrobek má svou životnost – na to si dejte pozor především u líčení. V koupelně by neměly být věci, které nepotřebujete, natož ty prošlé.

2. Nedělejte z koupelny čekárnu

Pokud vám v koupelně visí časopisy nebo je tam máte u vany hozené pro dlouhou chvíli, dejte je jinam. Nejen, že vám zabírají místo, ale zároveň to nevypadá ani hezky. Koupelna by měla působit čistě a uklizeně a to pohozené časopisy nejsou.

3. Organizujte a „kelímkujte“

Co to znamená? Pokud máte v koupelně šminky, čelenky nebo třeba sprchové gely, vše si musíte umět třídit. Pořiďte si třeba pěkný košíček, který se vám do koupelny hodí a dejte do něj vše na vlasy – hřebeny, sponky, čelenky. Líčení dejte zase do jiného košíčku. Budete mít ve všem přehled a koupelna bude působit více uklizeně.

4. Nezkoušejte to, co nemusíte

Uchováváte si na vaše nebo kdekoliv jinde v koupelně vzorky krémů, sprchových gelů nebo šamponů? Vážně je tam musíte mít? Nemyslíte si, že by se hodili spíše, až někam vycestujete?. Určitě ano, takže už asi víte, kde by měly tyto produkty mít své místo – ve skříni s kosmetikou na horší časy.

5. Vyhněte se nepořádku

Máte doma malé děti, které musí mít v koupelně plno hraček? Dejte si pozor na to, aby vaše koupelna nevypadala jako školka. Veškeré hračky je dobré, až si s nimi děti dohrají, ukládat do košíků či gelových sáčků, aby nedělaly nepořádek. Sáček je možné zavěsit za poutko nebo jen tak položit na vanu. To samé platí i o vašich produktech na vlasy nebo tělo, proč je mít ve sprchovém koutě jen tak položené, když je můžete ukládat na poličku do sprchy, kterou stačí přidělat pomocí přísavek či lepidla.

6. Pečujte o své hřebeny

Už se vám někdy stalo, že jste obraceli očima, když jste viděli ženu česat se hřebenem, který je plný vlasů? Pokud ano, podívejte se na své hřebeny. Nejen že mít zachycené vlasy na hřebenech je nehygienické, ale navíc to nevypadá pěkně a pokud vás pak o hřeben někdo požádá, není vhodné mu podávat hřeben plný cizích vlasů. Pravidelné své hřebeny vykartáčujte, aby v nich nebyly žádné vlasy a také nezapomeňte na jejich omývání, protože se na nich usazují také zbytky různých vlasových přípravků, jako je gel nebo lak na vlasy.

7. Nezapomínejte na pravidelný úklid

Myslíte si, že se vyplatí koupelnu uklízet jednou týdně? Rozhodně ne, místo toho, abyste museli trávit úklidem koupelny celý den, ji uklízejte pravidelně. Co to znamená? Znamená to, že pravidelně po koupeli, poslední člen rodiny umyje vanu a umyvadlo (zabere to pár minutek, ne-li sekund), zamete podlahu a očistí zrcadla. Pokud tyto činnosti budete dělat každý den či obden, nebudete muset trávit úklidem tolik času.

Miluje módu, která podle ní dokáže vyjádřit osobnost člověka. Ze všeho nejvíce tráví čas s přáteli a když není zrovna co dělat, ráda koukne na zajímavý film. Psaní se věnuje od 13 let, kdy začínala na svém blogu o celebritách.

1 komentář

Napište svůj názor